Aký odstup si držať na verejnosti? Google vám to ukáže v rozšírenej realite

ZDROJ | Google

Experimentálny projekt Sodar využíva možnosť zobrazenia rozšírenej reality na smartfónoch s operačným systémom Android na zobrazenie odporúčaného odstupu od ostatných ľudí na verejnosti počas pandémie COVID-19.

Zbierka softvérových experimentov vytvorených zamestnancami spoločnosti Google sa rozšírila o projekt Sodar, ktorý má pomôcť ľuďom v súčasnej pandemickej situácii dodržiavať si bezpečnú vzdialenosť od ľudí na verejnosti. V rozšírenej realite pomocou smartfónu zobrazí okruh s priemerom 6 stôp, resp. 1,82 metra.

Sodar je navrhnutý pre smartfóny s operačným systémom Android, na ktorých ho môžete spustiť priamo z webovej stránky cez mobilnú verziu prehliadača Chrome. Spustiť ho môžete aj namierením fotoaparátu na nižšie zobrazený QR kód.

ZDROJ | Google

Do smartfónu si tak nemusíte sťahovať ďalšiu aplikáciu. Pre spustenie Sodaru je však potrebná podpora pomerne nového štandardu WebXR. Z tohto dôvodu webová aplikácia v súčasnosti funguje iba v prehliadači Chrome. Potrebné je tiež, aby váš smartfón podporoval zobrazenie v rozšírenej realite. Novšie smartfóny s tým však problém rozhodne nebudú mať problém.

ZDROJ | Google

Na podobnom princípe funguje aj zobrazovanie 3D modelov zvierat, ktorý okrem operačného systému Android funguje aj na zariadeniach s operačným systémom iOS. Nie je úplne jasné, prečo sa Google tentokrát rozhodol platformu iOS vynechať, no ak sa Sodar v praxi uchytí a Google sa rozhodne pre jeho rozšírenie mimo experimentálnej platformy, podpora iOS bude časom nepochybne pridaná.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku