Aký bude nový iPhone 11? Má vôbec šancu niečim prekvapiť?

Apple čaká neľahký rok. Predaje jeho najnovších modelov nespĺňajú očakávania, v Japonsku a v Číne išli dokonca dole s cenami, čo bolo doteraz nemysliteľné. V Nemecku firma zase vďaka sporu s Qualcommom prestala predávať staršie iPhony 7 a 8.

Aký bude nový iPhone? Odpoveď na túto (aj keď trochu predčasnú) otázku začali ponúkať niektoré portály a ich analytici. V tomto článku si zhrnieme dostupné informácie.

Aj tento rok vraj môžeme očakávať 3 modely iPhonov, jeden základný s LCD displejom a dva s OLED obrazovkami.

Začať môžeme fotoaparátom, na ktorom si spoločnosť Apple vždy zakladala. Tento týždeň sme sa dozvedeli, aké parametre budú mať na novom iPhone. Portál Hemmerstoffer ukázal dva prototypy iPhonov, na ktorých má Apple v súčasnej dobe pracovať. Konštruktéri uvažujú nad rozličnými rozloženiami, pričom v hre sú až tri zadné objektívy.

ZDROJ | CompareRaja

Predné aj zadné kamery sa majú dočkať niekoľkých vylepšení. Zadné fotoaparáty budú mať väčšie rozlíšenie ako sú v aktuálnych modeloch a jeden z nich (iPhone 11 Max?) by mal mať namiesto duálnej kamery trojitú. Objektívy majú mať rozlíšenie 10 a 14 Mpx, technické parametre o treťom objektíve nie sú známe. Aktuálne modely iPhone Xs a Xs Max majú fotoaparáty s rozlíšením 12 Mpx, jeden je širokouhlý a druhý slúži ako teleobjektív.

Predná kamera bude mať namiesto 7 Mpx až 10 Mpx rozlíšenie. Zároveň sa má zmenšiť kritizovaný výrez pre technológiu TrueDepth, no stále bude používateľom odkrajovať z displeja.

Apple sa zrejme ešte nerozhodla, či umiestni dvojicu fotoaparátov horizontálne, alebo vertikálne, objavil sa dokonca aj koncept s kamerami umiestnenými v tvare štvorca, kde bude blesk dopĺňať tri objektívy. Uff, Apple, to hádam nie!

ZDROJ | DigitIndia

Vo vnútri smartfónu bude celkom určite nový procesor Apple A13 Bionic. Batéria bude v tvare „L“, logická doska bude umiestnená nad ňou.

Všeobecne sa očakáva, že nové iPhony dostanú zmodernizovaný port a namiesto Lightning konektoru to bude USB-C, ako je to v prípade najnovších iPadov Pro. Dizajny prototypov však naznačujú, že Apple sa k tomuto kroku tento rok neodhodlá. Škoda.

Rok 2019 sa označuje aj ako rok nástupu 5G sietí. Väčšina svetových výrobcov plánuje predstaviť smartfóny podporujúce tento nový štandard, Apple to však zrejme urobí až na budúci rok.

Pozrite siApple iPhone XS – konečne mu nič nechýba

Potešiť nás však môžu slová analytika Blaina Curtisa, že nové iPhony budú podporovať rozhranie Wi-Fi 6. Táto technológia sa vyznačuje vyššími prenosovými rýchlosťami, vyššou kapacitou a nižšou energetickou spotrebou.

Techradar odhaduje, že nový iPhone sa predstaví 10. septembra 2019. Mal by už konečne podporovať Apple Pencil a jeho cena má štartovať na 999 dolároch. Podľa tohto portálu bude mať iPhone vylepšený dizajn s užšími rámikmi okolo displeja, zmiznú fyzické tlačidlá (hlasitosť a power) a podporovať bude len eSIM.

Všetko sú samozrejme len predpoklady, ktorých pravdivosť si overíme až pri septembrovom odhalení nových iPhonov. Na základe týchto únikov si však môžeme urobiť aspoň základnú predstavu o tom, čo pre nás táto jabĺčková firma pripravuje. Či nás niečim prekvapí je otázne. Ceny o polovicu neklesnú, výdrž batérie nebude dramaticky lepšia a to, že by sa v balení nachádzala rýchlonabíjačka či nebodaj slúchadlá AirPods nečaká azda žiaden súdny človek.

ZdrojMacRumors,CompareRaja,OnLeaks,Techradar

Komentáre k článku