Aktualizovaný HP Spectre x360 získal certifikát Evo od Intelu

ZDROJ | HP

Séria notebookov HP Spectre x360 je nepochybne jednou z najzaujímavejších na trhu s modelmi typu 2 in 1. Najnovší prírastok im hanbu rozhodne neurobí, práve naopak.

Novinku poháňa procesor Intel Core 11. generácie Tiger Lake. Má 14-palcový displej s netradičným pomerom strán 3:2. Nie je teda ideálna na pozeranie filmov, ale zato oveľa praktickejšia pri práci.

ZDROJ | HP

HP Spectre x360 14 získal certifikát Evo od Intelu. Čo to v praxi znamená? Počítače s týmto označením musia ponúkať plnohodnotný výkon bez ohľadu na napájanie alebo stav batérie. Zo spánku musia prebrať zariadenie za menej ako jednu sekundu. Minimálny čas prevádzky na batériu je deväť hodín (pri FHD rozlíšení). Počítač musí podporovať Wi-Fi 6, Thunderbolt 4 a rýchlonabíjanie, ktoré zabezpečí aspoň 4-hodinovú výdrž za 30 minút nabíjania.

Pozrite siHP ZBook Fury 15 a 17 ponúknu desktopový výkon v telách bežných notebookov

Displej má v porovnaní s predchádzajúcou generáciou tenšie rámy a o 16 % väčší displej. Pomer obrazovky k telu je 90 %. Výrobca tvrdí, že z notebooku získate viditeľnosť ako z 15-palcového notebooku pričom sa veľkosťou približuje k 13,5-palcovej veľkosti.

Displej spĺňa až dva certifikáty na elimináciu modrého svetla (Eyesafe a TUV Rheinland). Voliteľný je OLED displej s kontrastným pomerom 1 000 000:1.

ZDROJ | HP

Spectre x360 14 má niekoľko zaujímavých funkcií. Focus Mode stlmí nepoužívané aplikácie na pozadí. Režim Auto Color automaticky prepína farebné módy podľa druhu sledovaného obsahu. Funkcia Smart Sense dokáže zistiť na akom povrchu je notebook položený (napríklad na stole, na kolenách) a aké programy aktuálne používate. Podľa toho reguluje intenzitu odvodu tepla, aby vás nepopálil, prípadne aby predĺžil výdrž batérie v prípade, že sledujete film.

Viac informácií o novom notebooku zatiaľ nie nemáme k dispozícii. Vieme, že k nemu pribudne verzia s podporou 5G sietí. Certifikát Evo dostali aj ďalšie dva modely od HP – ENVY x360 13 a ENVY 13.

HP Spectre x360 14 sa bude predávať v prevedení Nightfall (čierna farba), Poseidon Blue a Natural Silver. V USA sa začne predávať ešte tento mesiac, cena bude začínať na 1 200 dolároch.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku