Ako vidieť v životnej veľkosti zvieratá v AR cez vyhľadávač Google?

ZDROJ | Andrew Liptak / Verge

Nič nie je nemožné. Aj to by mohlo byť mottom Google, pretože ten nám neúnavne servíruje nové a nové služby, alebo aspoň vylepšuje tie, ktoré už má. Väčšina z nich síce po čase zanikne, no nikto, ani Google, nie je dokonalý.

Na vývojárskej konferencii I/O oznámil Google, že výsledky v jeho vyhľadávači budú aj pre modely s rozšírenou realitou, ktoré umožnia používateľom vidieť ich v 3D zobrazení.

Táto funkcia je určená pre používateľov ARCore alebo smartfónov (Android aj iPhone) s ARKit-ready. Zatiaľ sa dá vyhľadať len niekoľko zvierat, napríklad tiger, žralok, lev, panda, orol alebo vlk.

Kto si chce vyskúšať túto funkciu, musí mať kompatibilné zariadenie a v ňom cez Google vyhľadať konkrétne zviera. Ak je k dispozícii, uvidí na obrázku ikonu View in 3D a pozvánku na zobrazenie zvieraťa v životnej veľkosti. Po kliknutí na Zobraziť v 3D sa mu ukáže na obrazovke animovaný 3D model.

Ak používateľ klikne na kartu AR na hornej časti obrazovky, prepne sa mu režim na zobrazenie rozšírenej reality na displeji smartfónu.

ZDROJ | MSPoweruser

Keď si používateľ zvolí zobrazenie v rozšírenej realite a uvidí zviera v reálnom priestore, ktoré dôverne pozná (napríklad svoj trávnik pred domom), uvedomí si jeho skutočné rozmery. Je to zaujímavé a má to aj veľký edukačný rozmer.

Na I/O Google zdôraznil, že táto funkcia sa bude používať pri praktickejších veciach (čítaj komerčnejších), celkom isto to bude pri nakupovaní. Potenciálny zákazník tak bude môcť vidieť produkt bez toho, aby ho držal v ruke. Pri oblečení to bude mať nesporné výhody, zákazník/zákazníčka si môže vyskúšať haldy oblečenia, kým nezistí, že najlepšie sedelo to úplne prvé.

Pozrite siGoogle Mapy ponúknu navigáciu cez AR, vyskúšali sme ju v Bratislave

Ak sa vám zdá, že ste už o podobných funkciách čítali, pamätáte si dobre, Google už v roku 2016 spustil službu, ktorá umožnila používateľom počúvať zvuky zvierat vo výsledkoch ich vyhľadávania.

Zatiaľ nevieme, do akej miery si túto 3D funkciu obľúbia používatelia. Isté je, že firmy by privítali takýto záujem. Apple už sa už niekoľko rokov usiluje o rozbehnutie biznisu s rozšírenou realitou, zatiaľ však veľký úspech nemá. Možno práve Google dodá potrebný impulz a množstvo zaujímavých trojrozmerných výsledkov, pre ktoré nájdu používatelia zmysluplné využitie.

ZdrojGoogle,CNet

Komentáre k článku