Ako si vedie dlho očakávaný God of War v recenziách?

ZDROJ | PlayStation

Kratos je späť a s ním aj nový diel obľúbenej hack-n-slash akcie God of War. Hra sa k nám vracia po 5-ročnej pauze na aktuálnej generácii konzol predvádza, ako sa majú robiť hry.

https://www.youtube.com/watch?v=QQ-bgOVWgro

Napriek tomu, že hra oficiálne vychádza až budúci týždeň, embargo na recenzie padlo už včera a tak sme sa dočkali výbuchu pozitívnych hodnotení. Poďme sa pozrieť, ako si novinka vedie v svetových recenziách.

Destructoid – 10/10

„Hra nie je perfektná, tak ako nie je nič, ale veľmi sa približuje k tomu najlepšiemu, čo daný žáner môže ponúknuť.“ Tak ohodnotil nový God of War herný web Destructoid. V ich recenzii nechýbala chvála na bojový systém, príbeh a perfektnú prezentáciu grafiky a samotnej hrateľnosti.

Nový God of War je vraj odlišnou hrou pre novú éru konzol. Séria má stále čo ponúknuť a autor recenzie verí, že tím zo štúdia Sony Santa Monica tak aj urobí a prinesie pokračovanie.

ZDROJ | PlayStation

Gamespot – 9/10

Herný web Gamespot k novému God of War nemal žiadne väčšie výhrady a hru vychválil najmä pre to ako dospela v spracovaní. Kratos už nie je tradičnou brutálnou postavou s predvídateľnými krokmi a samotná hra nie je iba o staromódnej akcii.

Medzi plusy web zaradil perfektnú hernú prezentáciu, hernú dynamiku, ktorá kombinuje vzťah otec-syn a nádherný svet plný vedľajších misií.

ZDROJ | PlayStation

Pozrite siGame Awards 2017 rozdané – ktoré hry si tento rok odniesli ocenenia?

The Guardian –  5/5

Britský denník Guardian udelil novinke plný počet hviezdičiek. Guardian o hre napísal, že je raritou hrať hru, ktorá dokázala všetko, čo si zaumienila za cieľ. God of War dokázal všetko ako po technologickej, tak po naratívnej stránke. Je to hra, ktorá by do nedávna nemohla vzniknúť.

Portál ocenil aj enormný herný svet, v ktorom sa viete stratiť na 30 hodín, čo je čas, koľko vám hra približne zaberie.

ZDROJ | PlayStation

IGN – 10/10

Pravdepodobne najznámejší herný web ocenil hru maximálnou možnou známkou a dostala prívlsatok Masterpiece. Samotný recenzent sa vyjadril, že od God of War očakával akciu, no nečakal, že pôjde o tak parádnu jazdu, počas ktorej bude každý herný prvok do seba zapadať a fungovať.

Ide vraj o hru, v ktorej sa predtým jednotvárna postava Kratosa ukáže v komplexom svetle ako otec, bojovník, zviera a to ako na bojovom poli, tak pri výchove syna. Podľa IGN sa jedná o najpamätihodnejší diel zo série.

ZDROJ | PlayStation

Pozrite siSony chystá špeciálnu edíciu svojej konzoly s motívom God of War

Telegraph – 5/5

Portál Telegraph ocenil prácu s kamerou, ktorú prirovnal k filmu Birdman, ktorý bol tiež robený ako keby na jeden záber bez jediného strihu. Hre sa podarilo osloviť ako vizuálne, tak po stránke filmového spracovania.

Centrálnu časť hry tvorí vzťah medzi otcom Kratosom a synom Atreusom, čo je vylepšené perfektným kastingom hlavných a vedľajších postáv. Jedná sa o najväčšiu God of War hru zo série so spektakulárnym finále.

ZDROJ | PlayStation

VG24/7 – Jedna z najlepších hier tejto generácie

Web, ktorý číselné hodnotenia nedáva, no za to opísal novinku peknými slovami o precíznej práci s kamerou a samotnom rozprávaní príbehu a akcii, ktorá začína pomalším tempom než predchádzajúce diely série.

Portál VG24/7 ocenil aj vyvíjajúci sa vzťah otca a syna a filmové momenty, ktoré prekonávajú aj otváraciu scénu God of War 3. Nový God of War vraj vyrástol. Je stále násilný, no nie cez čiaru.

ZDROJ | PlayStation

Herné weby si nový God of War pochvaľujú a udelili mu len výborné známky. Ak vás novinka zaujala, dostupná bude už budúci týždeň od 20. apríla.

ZdrojIGN,Gamespot,Destructoid,VG247,The Guardian,Telegraph

Komentáre k článku