AKO si s novými balíkmi Orange mobilného internetu užiť viac zábavy

ZDROJ | Orange

Internet nás sprevádza všade, kam sa len pohneme. Doma si chceme prečítať najnovšie správy, pozrieť videá, poklábosiť na „sockách“. No a počas ciest či na výlete chceme byť v kontakte s najbližšími, podeliť sa prostredníctvom fotografií či videí so zážitkami…

Isteže, každý z nás má v rámci svojho hlasového paušálu nejaké tie dáta. Ale prečo sa obmedzovať, alebo zdržiavať vytváraním Wi-Fi siete mobilom, keď mobilný internet môžeme mať priamo v notebooku alebo tablete?

Nové paušály mobilného internetu

Aby si každý mohol vybrať podľa vlastných potrieb či preferencií, pripravil Orange úplne nové paušály mobilného internetu. Takže, či je pre vás kľúčová bezpečnosť vašich detí, prípadne starých rodičov, zábava s hudbou alebo videami, alebo potrebujete byť neustále pripojení aj na cestách či v práci, každý z vás má k dispozícii to, čo potrebuje.

ZDROJ | Orange

Všetky nové paušály mobilného internetu sú k dispozícii s viazanosťou, ale aj bez nej. Pochopiteľne, k paušálom si môžete vybrať aj niektoré z dotovaných zariadení. Ak momentálne zariadenie nepotrebujete a zaviažete sa na využívanie mobilného internetu na 12 mesiacov, získate vyšší objem dát.

No a ak si niektorý z balíkov mobilného internetu vezmete k existujúcemu alebo novozriadenému pevnému internetu, prípadne balíku služieb Love, tak vás operátor automaticky odmení zľavou 20 % z mesačného poplatku príslušného balíka mobilného internetu. Veď sa na to pozrite. Pripravili sme pre vás prehľadnú tabuľku s poplatkami a objemami dát jednotlivých paušálov.

Dátový paušál
Mesačný poplatok
Objem dát
s 24 mesačnou viazanosťou a dotovaným zariadením
Objem dát
s 12mesačnou viazanosťou bez zariadenia
Objem dát
bez viazanosti bez zariadenia
Data Basic
10 €
2 GB
3 GB
2 GB
Data Optimal
15 €
5 GB
7 GB
5 GB
Data Premium
20 €
10 GB
13 GB
10 GB
Data Extra
25 €
20 GB
24 GB
20 GB
Data Exclusive
50 €
50 GB
55 GB
50 GB
Nárok na 20% zľavu k pevnému internetu od Orangeu
-
áno
áno
nie

Každý z týchto paušálov mobilného internetu vám umožní sťahovanie dát (download) do 150 Mbit/s a odosielanie (upload) do 50 Mbit/s.

Spojte si predplatené dáta

No dobre, poviete si: „Fajn, mám internet, s ktorým môžem cestovať kamkoľvek v rámci Slovenska. A čo ďalej?“ My vám teraz prezradíme, ako jednoducho môžete využívať dáta v rámci rodiny a ešte k nim získať aj dátový bonus.

ZDROJ | Samsung

Stačí, ak si všetky predplatené dáta vo svojich paušáloch, či už dátových alebo hlasových, spojíte do jedného balíka dát a ten potom budete spotrebovávať na viacerých zariadeniach v rodine. V závislosti od počtu spojených SIM kariet môžete získať dátový bonus od 0,5 GB do 2,5 GB. Za každú SIM kartu v spojení pritom zaplatíte iba 1 euro mesačne. Dokonca, ak máte balík Love, získate až 50% zľavu z mesačného poplatku príslušného Spojenia dát. Pozrite si to v nasledujúcej tabuľke.

Počet SIM
so spojenými dátami
Dátový bonus
Cena mesačne
Akciová cena
pre Love zákazníkov
2
0,5 GB
2 €
1 €
3
3 €
1,50 €
4
4 €
2 €
5
1 GB
5 €
2,50 €
6
6 €
3 €
7
7 €
3,50 €
8
8 €
4 €
9
9 €
4,50 €
10
2,5 GB
10 €
5 €

Vyberte si zariadenie podľa preferencií

Vyššie sme spomenuli, že k novým paušálom si môžete vybrať aj niektoré z dotovaných zariadení. Vybrali sme niektoré z nich, aby sme vám pomohli pri rozhodovaní sa či už toho-ktorého zariadenia, ale predovšetkým paušálu mobilného internetu.

Ak ste rodičom menších detí, ktorým ešte nechcete dať prvý mobilný telefón, ale chcete byť s nimi v kontakte, pre vás by mohla byť vhodná kombinácia paušálu Data Basic (2 GB) s inteligentnými hodinkami Alcatel Family Watch za 49 €.

ZDROJ | TCL

Ak si k tomu doaktivujete službu Navzájom zadarmo, bude môcť vaše dieťa telefonovať štyrom najbližším členom rodiny a vy, rodičia, môžete byť so svojim dieťaťom vždy v kontakte. A to iba za 10 € mesačne. Zahrnuté dáta si zároveň môžete spojiť so svojím paušálom, alebo dokonca aj v celej rodine.

Iné možnosti vám môže poskytnúť kombinácia paušálu mobilného internetu Data Optimal s 5 GB predplatených dát, Nonstop dátového balíka Video a tabletu Huawei MediaPad 10 LTE. Za tablet zaplatíte jednorazovo 1 € a za dátové balíky budete platiť 25 € mesačne.

Avšak, okrem dát na surfovanie, komunikáciu a iné činnosti na internete zároveň získate neobmedzený objem dát na sledovanie videí či už cez Netflix, HBO Go, Orange TV, YouTube a najnovšie už aj YouTube Kids. Ako vidíte, je to čím ďalej, tým lepšie.

ZDROJ | Huawei

Pre tých, ktorí často cestujú a šoférujú, Orange umožní skombinovať Huawei E5573 Airbox (za 1 €), ktorým si jednoducho vytvoríte Wi-Fi sieť, spolu napríklad s paušálom Data Optimal (5 GB) a Nonstop dátovým balíkom Navigácia.

Za túto kombináciu mesačne zaplatíte 19 €, no okrem predplatených dát získate aj neobmedzený prístup do navigačných aplikácií, ako napríklad Waze, Google maps, Sygic navigácia a Apple maps. Na cestách tak budete mať vždy prehľad o ideálnych trasách, ale aj o aktuálnej dopravnej situácii.

ZDROJ | Orange (Shutterstock)

Ale aby sme neobišli ani najnáročnejších zákazníkov, ktorí sú často pracovne vyťažení a potrebujú byť nonstop online. Vám môžeme odporučiť dátový balík Data Premium (10 GB) s tabletom Lenovo TAB4 8 LTE za 10 €.

No ak by vám ani tento objem dát nepostačoval, k dispozícii máte ešte balík Data Extra (20 GB) alebo dokonca Data Exclusive (50 GB). V tomto prípade by sa vám mohli hodiť štýlové inteligentné hodinky Samsung Gear S3 Frontier, za ktoré zaplatíte iba 1 €.

Takže, ako vidíte, ani mimo domova, kde môžete využívať optický, DSL či domáci 4G internet, nezostanete bez pripojenia do internetu. Z piatich nových paušálov mobilného internetu si vyberie naozaj každý. A pri spojení SIM kariet v rámci rodiny ešte získate aj dáta navyše.

Článok bol pripravený v spolupráci s oprátorom Orange.

ZdrojOrange

Komentáre k článku