Ako si poradili iPhone Xs a Xs Max v recenziách?

ZDROJ | Apple

Spoločnosť Apple predstavila najdrahšie iPhony v histórii. Napriek tomu, že na trhu bude k dispozícii aj lacnejší model Xr, modely iPhone Xs a Xs Max sú tými hlavnými vlajkovými loďami. Ako dopadli v prvých recenziách?

recenziaApple iPhone XS – konečne mu nič nechýba

Najznámejšie technologické weby stihli nové jablká už zrecenzovať. Poďme sa pozrieť, ako v jednotlivých testoch dopadli.

recenziaApple iPhone XS Max – placka s cenou ojazdeného auta

CNET – 8.9/10

Portál CNET pochválil zlepšený duálny fotoaparát, rýchlejší procesor a Face ID. Plusom je podľa portálu aj podpora pre dve SIM karty, 512 GB pamäť či nové zlaté farebné spracovanie.

Pozrite siAký je rozdiel medzi iPhone Xs a iPhone X či iPhone 8 Plus? Porovnali sme ich!

Nevýhodou nových Apple zariadení má byť kratšia výdrž batérie pri modeli Xs a iba malá miera zlepšenia oproti minuloročnému modelu. CNET vytýka iPhonom tiež nutnosť dokupovať adaptéry pre slúchadlá či USB-C rýchlonabíjačku aj v prípade, že ide o veľmi drahý telefón. Recenzia odporúča počkať si na lacnejší Xr model.

ZDROJ | Apple

Pozrite siKoľko dní musí na iPhone Xs pracovať priemerný Slovák?

Mashable – 4.5/5

Portál Mashable pochválil novinkám nádherný dizajn a prémiové materiály, výborný fotoaparát a fantastický displej, najmä pri modeli Xs Max. Zároveň portál ocenil rýchlejšiu funkciu Face ID a lepší výkon než Android smartfóny.

Z mínusov nechýbala výčitka voči cene, absencii adaptéra pre slúchadlá s 3,5 mm jackom a absencia kábla pre rýchlonabíjanie iPhonu. Ako ostatné weby, aj Mashable vytklo novým iPhonom takmer žiadne vylepšenie vo výdrže batérie.

ZDROJ | Apple

Techradar – skromné vylepšenie veľmi dobrého telefónu

Napriek tomu, že Techradar nemá číselné hodnotenie v recenziách, nové iPhony zhodnotil viac ako jasne. Nepovažuje ich za plnohodnotné novinky, ale iba za vylepšenia už tak dobrých smartfónov iPhone X. Medzi plusy smartfónu patrí podpora pre Smart HDR a lepší výkon.

Nevýhody smartfónu tvorí nízka výdrž batérie a nezmenený dizajn. Hlavným mínusom je samozrejme cena. Techradar si zároveň pokladá zaujímavú otázku: nový iPhone Xs je najlepším smartfónom, aký Apple vytvoril, ale je zároveň telefónom, ktorý je atraktívnym pre spotrebiteľa? Podobne ako iné weby, aj tento vyzýva na počkanie si na model Xr.

ZDROJ | Apple

Pozrite siApple iPhone Xs vs. 11 najlepších smartfónov konkurencie

The Verge – 8.5/10

Známy portál The Verge dal obom smartfónom rovnakú známku s tým, že pochválil ich perfektný displej, kvalitné reproduktory a dlhú výdrž batérie, ktorá je pri modeli Max ešte o niečo lepšia než pri klasickom Xs.

Na druhej strane vytkol smartfónom nie zrovna najlepší fotoaparát, nedokonalý portrét mód a samozrejme vysokú cenu. The Verge vyčíta modelu iPhone Xs Max aj názov, ktorý nie je zrovna najšťastnejší. Záver recenzie je jasný. Počkajte si na model Xr, ktorý ponúkne možno rovnako kvalitný smartfón s lacnejšími materiálmi za lepšiu cenu.

ZDROJ | Apple

Wired – 8/10

Evolúcia, nie revolúcia. Slová, ktoré sú charakteristické pre modely Apple „s“ sa potvrdili aj tento rok. iPhone Xs a Xs Max neprinášajú nič prevratné, iba vylepšujú. Medzi výhody noviniek patrí nový A12 procesor, vylepšený HDR a portrét mód a tiež lepší stereo zvuk.

Na druhej strane portál smartfónu vyčíta rovnaký dizajn ako minulý rok, minimálne vylepšenie batérie a paradoxne aj chýbajúci 3,5 mm jack, ktorý iPhonom chýba už posledné dva roky. Wired vyčíta, že Apple sa už ani neunúvalo do balenia pribaliť adaptér na bežné slúchadlá. Novým iPhonom tiež vyčíta, že chýba akákoľvek prevratná funkcia.

ZDROJ | Apple

ZdrojThe Verge,CNET,Techradar,Wired,Mashable,Mashable

Komentáre k článku