Ako sa nezblázniť v karanténe? Tieto 3 aplikácie pomáhajú aj vám

ZDROJ | bruce mars

Pobyt v domácej karanténe nám všetkým v týchto dňoch našťastie uľahčujú aj smartfóny a ich šikovné aplikácie a skvelé hry. Spolu s 365.bank sme sa vás pýtali, aké appky pomáhajú zvládať prekonať toto zložité obdobie práve vám a teraz sa o vaše tipy podelíme s ostatnými čitateľmi. Tieto tri aplikácie by počas domácej karantény určite nemali chýbať ani vo vašom smartfóne.

ZDROJ | Pixabay

Onlinové pracovné porady a prednášky, domáce vzdelávanie, programovanie či počúvanie hudby, sledovanie filmov a hranie skvelých mobilných hier. Aj takto podľa vašich odpovedí na našu výzvu trávite čas v domácej karanténe pomocou vašich smartfónov alebo tabletov, ktoré predstavujú skvelý spôsob, ako sa zabaviť a zostať v kontakte s vonkajším svetom aj v bezpečí domova.

ZDROJ | Harry Cunningham

Platí to aj pre vybavovanie bankových vecí v prípade 365.bank, ktorej mobilná aplikácia vám dokáže plne nahradiť návštevu pobočky bez ohľadu na to, či potrebujete poslať peniaze, zaplatiť faktúru alebo aj načerpať pôžičku.

3 tipy od vás

Zo záplavy vašich odpovedí sme vybrali tri aplikácie z rôznych oblastí, ktoré by ste rozhodne mali počas aktuálnej mimoriadnej situácie vyskúšať na vašom smartfóne alebo tablete aj vy, či už chcete zahnať nudu, zvýšiť produktivitu pri práci z domu alebo kvalitne zabaviť aj vaše deti.

Pinterest

V našich končinách čoraz populárnejšia sociálna sieť si našla svoje využitie aj v období karantény, kedy ju ocenia najmä tí, ktorí majú v tomto období chuť niečo vytvárať a o svoje výtvory sa deliť so zvyškom sveta. Od maľovania obrazov cez opracovanie dreva až po recepty na varenie a nápady na rodinné aktivity, Pinterest vám ponúkne zdanlivo nekonečnú studňu skvelých nápadov, vďaka ktorým sa doma určite nudiť nebudete.

ZDROJ | Pinterest

Pinterest

Veľkosť:
194,9 MB
Platforma:
iOS 9.0 alebo novší, Android - líši sa v závislosti od zariadenia
Cena:
0,00 €

Google Keep

Ak ste v tomto období už aj vy stratili pojem o tom, aký je vlastne deň a aké pracovné, školské a domáce povinnosti vás v najbližších dňoch ešte čakajú, nie ste v tom vôbec sami. Našťastie vám s tým veľmi ľahko môže pomôcť aplikácia Google Keep, ktorá sa podobá na digitálnu nástenku s farebnými lepiacimi papierikmi. Keďže však ide o digitálnu nástenku, prilepiť na ňu môžete fotky, hlasovú poznámku, zdieľaný odškrávací nákupný zoznam, pričom ju môžete pokojne prepojiť aj s pripomienkou v kalendári.

ZDROJ | Google Play

Google Keep90%

Veľkosť:
49.7 MB
Platforma:
Android 4.0 a novší, iOS 8.0 a novší
Cena:
0,00 €

Aplikácii na zapisovanie poznámok na telefóne je veľa. Nie každá je ale zadarmo, prehľadná a praktická na používanie tak ako Google Keep. Zláka vás svojim dizajnom a funkciami, či už používate Android alebo iOS.

YouTube Kids

Pri vašich tipoch na karanténne aplikácie ste mysleli aj na deti, ktoré spríjemnenie domácej karantény pomocou aplikácií privítajú rovnako ako dospelí. Aj v tomto prípade však platí zásada „všetko s mierou“, čo vám hravo pomôže dodržať aplikácia YouTube Kids špeciálne navrhnutá pre deti. Jej obsah a používateľské prostredie je prispôsobené pre tých najmenších divákov, zatiaľ čo rodičia môžu kontrolovať aký obsah ich deti v aplikácii sledujú a koľko času denne môžu sledovaniu videí venovať.

ZDROJ | YouTube

YouTube Kids90%

Veľkosť:
179.6 MB
Platforma:
iOS 9.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Vydarená aplikácia, ktorá umožní tým najmenším takmer bezpečne pozerať videá vhodné pre ich vekovú kategóriu. Neznamená to však, že netreba byť ostražitý, keďže aj tu sa môže objaviť nevhodný obsah.

Ak ste sa s nami ešte o vaše obľúbené aplikácie, ktoré vám v tejto situácii pomáhajú ešte nepodelili, určite tak urobte v našom súťažnom článku najneskôr do 5. 4. 2020. Jedného z vás totiž vďaka 365.bank odmeníme novými hodinkami Garmin vívoactive 3, ktoré môžete po stiahnutí appky 365 vďaka podpore Garmin pay pokojne použiť aj na bezkontaktné platby v obchodoch.

Komentáre k článku