AKO neprísť o peniaze vďaka appke Orange Telefón

Pred niekoľkými dňami sme si našli neprijatý hovor z neznámeho čísla. Keď sme na internete vyhľadali predvoľbu +967, ostali sme zaskočení, kód totiž patrí Jemenu! Zamysleli sme sa, ako tomu v budúcnosti zabrániť.

Hovory z exotických krajín sú zvyčajne nebezpečné. Ak tam človek nemá niekoho na dovolenke, prípadne rodinu, naozaj mu odtiaľ nemá kto volať. Zločinci (zvyčajne z Afriky) používajú Wangiriho podvod, ktorého podstata spočíva v tom, že roboti prezváňajú náhodne vybrané čísla. Ak obeť zareaguje a zavolá naspäť, účtuje sa jej vysoká tarifa.

Podvodov s prezváňaním je však oveľa viac a najlepšou prevenciou je nevolať naspäť, ani nedvíhať neznáme čísla z cudzích krajín. Ak sme však zaneprázdnení a čakáme napr. balík od kuriéra, môže sa stať, že zavoláme naspäť na neprijatý hovor bez toho, aby sme rozmýšľali odkiaľ hovor prišiel.

https://youtu.be/6tKKi7kfLTQ

Ak sa chcete podobným nepríjemnostiam vyhnúť, môže vám pomôcť praktická aplikácia Orange Telefón. Ide o bezplatnú appku nášho najväčšieho operátora, ktorá dokáže odhaliť a blokovať nežiadúce hovory. Presne také, ktoré by vás mohli stáť niekoľko desiatok eur len preto, že ste sa nechali „nachytať“ podvodníkmi.

Aplikácia Orange Telefón ponúka vynikajúcu funkciu Blokovanie hovorov zo špecifických krajín. Práve pomocou nej si môžete naraz zablokovať všetky hovory z podozrivých krajín (v našom prípade z Jemenu) a nie len každé jednotlivé telefónne číslo, ako to umožňujú natívne funkcie v operačných systémoch.

Orange Telefón ponúka množstvo ďalších pokročilých funkcií. Okrem Aktívnej ochrany pred telefónnym spamom umožňuje aplikácia aj identifikáciu neznámych čísel ešte pred tým, ako hovor prijmete. Aplikácia vám dokonca ukáže názov volajúceho v histórii hovorov, aj keď číslo nie je uložené v kontaktoch.

ZDROJ | Orange

Ďalšia užitočná funkcia je zistenie ceny hovoru na spoplatnené čísla. Ak totiž voláte cez appku Orange Telefón, môžete si overiť cenu za minútu a počas volania uvidíte predpokladané náklady za hovor. Verte nám, že keď na displeji uvidíte zbytočne vysokú sumu, rozmyslíte si, či budete volať späť.

ZDROJ | Orange

Aplikácia ponúka aj rôzne témy a zvonenia, jednoduché manažovanie dual SIM a dokonca si môžete nastaviť pripomenutie hovoru. Orange Telefón je zatiaľ k dispozícii pre smartfóny s operačným systémom Android, verzia pre iOS je v štádiu testovania. Tak čo, ochránite sa s aplikáciou Orange Telefón? Rozhodne jej inštaláciu odporúčame, aplikácia je bezplatná a môže vám ušetriť desiatky eur.

Orange Telefón92%

Veľkosť:
11 MB
Platforma:
Android 6.0 a vyššie
Cena:
0,00

Orange Telefón umožňuje odhaliť a zablokovať nežiaduce hovory podľa čísla alebo telefónneho kódu krajiny, identifikovať neznáme čísla, zobrazuje ceny hovorov spoplatnených čísiel a umožňuje rýchly prístup k tiesňovým linkám.

Článok bol pripravený v spolupráci s operátorom Orange.

Komentáre k článku