AKO na dovolenke zaplatíte len s mobilom?

Dovolenka! Kto by ju nemal rád? Robíte si aj vy zoznam vecí, ktoré nesmiete pred vycestovaním zabudnúť? Doma by ste rozhodne nemali nechať váš smartfón. Nielenže nahradí váš foťák, môžete byť neustále v spojení s vašimi priateľmi, ale viete s ním kedykoľvek a kdekoľvek aj platiť.

Hotovosť na dovolenke dnes potrebujeme stále menej a menej. V hoteloch, reštauráciách, ale určite aj vo väčšine menších obchodov na vašej obľúbenej promenáde, je možné platiť platobnými kartami, a to aj bezkontaktne. A tam, kde viete zaplatiť bezkontaktne, môžete platiť aj s vaším smartfónom. Schválne keď vyrazíte von, čo vám v ruke nebude určite chýbať? Smartfón alebo platobná karta?

Ak ste sa však obávali, že spustenie bezkontaktných platieb v smartfóne je zložité, asi ste to len nevyskúšali. Napríklad aplikácia VÚB Mobil Banking už nejaký ten mesiac podporuje platby prostredníctvom Google Pay. Pozrite si naše video, aké je jednoduché aktivovať na vašej karte platenie vďaka Google Pay.

Ukážeme vám aj to, ako to vlastne funguje pri samotnom platení. Čo ste však možno netušili je fakt, že pri platení cez Google Pay, a to či už priamo smartfónom alebo na internete, sa nemusíte obávať akéhokoľvek zneužitia vašej reálnej platobnej karty vydanej k vášmu účtu.

Totiž pri týchto platbách nemá žiadny obchodník prístup k vášmu reálnemu číslu platobnej karty, pretože pre každú platbu sa vytvára nové číslo karty tzv. token, ktorý bezpečne prepojí transakcie s vašou konkrétnou platobnou kartou. Pozrite si naše najnovšie video, kde vám ukážeme Google Pay v praxi.

Tak ako, už ste si počas sledovania videa aktivovali Google Pay v appke VÚB Mobil Banking? Platenie mobilom je praktické najmä preto, že ho máte takmer vždy so sebou, navyše sú takéto platby bezpečnejšie a nehrozí akékoľvek zneužitie údajov z platobnej karty. Užite si leto a nakupujte moderne :)

Článok a video vzniklo v spolupráci s VÚB bankou.

ZdrojVÚB

Komentáre k článku