Ako na digitálny bonus od O2? Vyskúšali sme si to a potešíme vás

Ak využívate služby operátora O2, bude pre vás výhodnejšie, ak s ním budete komunikovať digitálne. Do konca júna 2020 vás totiž chce operátor naučiť ako presunúť nielen fakturáciu služieb do digitálneho priestoru vrátane aplikácie Moje O2 a naplno využívať tzv. Digitálny box. My sme si to v redakcii tiež vyskúšali.

Digitalizácia je obrazom súčasnej doby, nie len dôsledkom situácie, v ktorej sme sa ocitli v posledných mesiacoch. Čím skôr presunieme bežné úkony do digitálneho prostredia, tým skôr si aj komunikáciu s vaším operátorom uľahčíte. O2 dokonca bude za využívanie digitálnych služieb svojich zákazníkov odmeňovať.

Pozrite siO2 spúšťa Digitálny bonus. Len vďaka nemu budete mať paušály za súčasné ceny

Ak splníte podmienky Digitálneho bonusu, váš mesačný poplatok sa zníži o 2 €/mesačne. To je vítané, najmä ak vám prezradíme, že od 29. júna 2020 sa zvyšuje poplatok na všetkých faktúrovaných službách operátora O2 práve o 2 €/mesačne. S Digitálnym bonusom tak zachováte váš paušál na rovnakom poplatku, navyše si budete užívať výhody komunikácie online. Čo všetko pre to treba urobiť? Vyskúšali sme si to.

1. Digitálna faktúra

Najskôr si aktivujte digitálnu (eletronickú) faktúru. Výhodou je nielen praktické doručovanie faktúr na váš e-mail, ale zároveň takto šetríte prírodu. Elektronická faktúra pritom vyzerá rovnako ako klasická papierová, no papier operátor nemíňa. Ak si uvedomíte, že sú vás v O2 státisíce, je to pre prírodu obrovská úspora.

Nastaviť si digitálnu faktúru môžete priamo na stránke operátora O2 po prihlásení sa. Najjednoduchšie prihlásenie je formou SMS, stačí zadať vaše telefónne číslo a vpísať kód, ktorý vám prišiel v SMS správe. V prostredí, kde nájdete všetky dôležité informácie o vašom programe v O2 potom stačí kliknúť na položku Doručovanie faktúr a zmeniť Spôsob doručovania faktúr.

Ak si vyberiete položku E-mail s PDF faktúrou alebo E-mail s informáciou o výške faktúry (bez PDF faktúry) je prvý krok splnený. Odteraz budete dostávať faktúry elektronicky a zároveň šetríte prírodu. Pritom tento prvý a základný krok nám trval ani nie minútku.

2. Digitálna platba

Aby ste si mohli užívať výhody Digitálneho bonusu, vaše faktúry uhrádzajte digitálne. Stačí vynechať návštevu O2 Predajní práve za účelom úhrady vašich faktúr a neuhrádzajte ich ani na pošte. Dobré na tom je, že ušetríte množstvo času. Samotnú úhradu môžete urobiť viacerými spôsobmi. Samozrejme ak radi uhrádzate platby cez účet, stačí podľa PDF faktúry zadať údaje k úhrade napríklad vo vašej bankovej aplikácii a máte faktúru O2 uhradenú digitálne.

Za digitálnu platbu sa samozrejme považuje aj úhrada inkasom, ak si ho raz zriadite, už sa o nič nestaráte a keď príde deň splatnosti faktúry, suma sa vám automaticky odpočíta z vášho účtu. Jednoduchá a praktická je však úhrada aj priamo cez aplikáciu Moje O2. Tú si stiahnete do vášho smartfónu s OS Android alebo iOS bezplatne.

3. Digitálny box

A ideme azda na to najzaujímavejšie. Posledným krokom, ktorý je potrebné urobiť pre zníženie vášho mesačného poplatku o 2 €/mesačne, je aktivácia Digitálneho boxu. Čo to je? Digitálny box je bezplatná schránka všetkých vašich dôležitých dokumentov, ktorú nájdete priamo v aplikácii Moje O2, ale samozejme aj na webe v Zákazníckej zóne Moje O2. Tu máte všetky vaše dokumenty vrátane zmlúv a faktúr.

Aktivácia digitálneho boxu vám zaberie doslova pár sekúnd. Ak ste prihlásení v aplikácii Moje O2, samotná aplikácia vás v neprehliadnuteľnom zelenom boxe vyzve, aby ste si Digitálny box aktivovali. Rovnako aj pri prehliadaní faktúr nájdete možnosť Digitálny box si aktivovať. Stačí potom kliknúť na ikonu AKTIVOVAŤ a digitálny box je aktivovaný. O tom, že aktivácia prebehla v poriadku sa dozviete priamo v aplikácii alebo na web stránke.

Ako vidíte, na to, aby ste získali digitálny bonus od O2 stačí splniť len tieto 3 jednoduché podmienky. My sme to v redakcii zvládli behom chvíľky, vyskúšajte si to aj vy prípadne pomôžte vašim starším rodičom či známym. Za 2 eurá mesačne to rozhodne stojí (za rok takto ušetríte až 24 eur) a pritom nejde len o finančnú úsporu. Vďaka online uhrádzaniu platieb ušetríte váš čas a vďaka digitálnej faktúre a dokumentom pomáhate šetriť prírodu. Dobrý nápad, nemyslíte?

Komentáre k článku