Ako iFixit rozoberá iPhone? Pomaly, precízne a medzi prvými na svete

Tím z iFixit sa každoročne pozrie do útrob nového smartfónu od Apple. Tento proces je ale oveľa zložitejší, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Pre nový iPhone si iFixit chodí až do Austrálie.

ZDROJ | iFixit

Spoločnosť iFixit sa preslávila svojimi návodmi na rozoberanie rôznych produktov. Medzi tie najpopulárnejšie patria návody na výmenu obrazoviek a batérií smartfónov.

Zrejme najpopulárnejším produktom, aký iFixit rozoberá, je iPhone. Spoločnosť sa každoročne snaží rozobrať iPhone čo najskôr a podľa reportáže z redakcie Motherboard je jasné, že to nie je žiadna prechádza rúžovou záhradou.

https://youtu.be/tx-9LkVIdz0

Tím technikov z iFixit po nový iPhone X vycestoval zo Spojených štátov do Austrálie, kde sa im podarilo dostať nový telefón do rúk ihneď po spustení predaja. Dôvod, prečo iFixit už tradične cestuje do Austrálie je samozrejme ten, že sa vďaka časovému posunu technici k novému telefónu dostanú o 19 hodín skôr, ako v Kalifornii.

Pozrite siApple HomePod je zostrojený ako tank, iFixit musel použiť pílku na kov

To však nie je zárukou, že sa iFixit k novému iPhonu dostane včas. Kyle Wiens, jeden zo zakladateľov iFixit, je pripravený podplatiť ľudí pred predajňou Apple Store, aby im prenechali ich poradové číslo.

ZDROJ | Motherboard

Len kúsok od predajne sa nový iPhone X dostáva do rúk technikov, ktorí ho môžu začať rozoberať. Samotné rozoberanie ale netrvá príliš dlho. Najdlhšie na celom procese trvá skúmanie jednotlivých komponentov. Vnútorný dizajn iPhonu sa každým rokom zlepšuje a podľa slov Wiensa sa Apple dostal na úroveň výrobcov švajčiarskych hodiniek.

Pozrite siApple Watch Series 3 – ako vyzerajú nové hodinky vo vnútri?

Podrobný pohľad iFixit na iPhone X sme vám priniesli aj v samostatnom článku. My sa už tešíme, ako sa iFixit pozrie na nový iPhone opäť tento rok a dúfame, že jeho oprava nebude o nič komplikovanejšia, ako do teraz.

ZdrojMotherboard

Komentáre k článku