Ako dopadla očakávaná česká hra Kingdom Come: Deliverance v recenziách?

Daniel Vávra, meno spojené s najznámejšou českou hrou v histórii – Mafiou, sa posledných pár rokov venoval práci na RPG hre Kingdom Come: Deliverance. Ako si hra viedla vo svetových recenziách?

Kingdom Come: Deliverance je fantasy RPG hra, ktorá vás zoberie do stredovekého českého kráľovstva Bohemia. Hra je zameraná na historickú presnosť a detailne vymodelované prostredie spolu s pútavým príbehom. Kingdom Come: Deliverance vyšla vo februári na PlayStation 4, Xbox One a PC. Poďme sa pozrieť ako si hra vedie v svetových recenziách?

ZDROJ | warhorse studios

Trusted Reviews – 3,5/5

Známy server Trusted Reviews ocenil RPG titul 3,5 hviezdičkami z celkového počtu päť. Okrem obrovského otvoreného sveta vychvaľuje krásne spracovaný svet a príjemný a originálny dojem. Hra vraj pôsobí originálna aj kvôli realistickému spôsobu hrateľnosti, ktorý vás nevodí za ručičku v podobe neustálych tutorialov a vysvetliviek.

Na druhej strane kritizuje bugy a systém na uloženie pozície v hre. Kingod Come: Deliverance vraj má značne komplikovaný bojový systém, ktorý môže byť časom frustrujúci.

ZDROJ | warhorse studios

Pozrite siZNAČKY | Electronic Arts – ako sa z malého sna vykľula obrovská korporácia

Gamespot – 8/10

Aj Gamespotu sa hra veľmi páčila. Z plusov vychválil neuveriteľný dôraz na historické detaily a pútavé questy, ktoré pôsobia veľmi realisticky. Hra vraj potešila aj po stránke vyrozprávania príbehu a Gamespot ocenil aj voice-acting, čiže hlasový výkon hercov.

V recenzii web skritizoval náročnejšie herné mechanizmy, ktoré môžu pokaziť zážitok z hry. Gamespot sa nevyhol ani kritike množstva bugov a glitchov a podobne ako web Trusted Reviews skritizoval frustrujúci systém ukladania pozícií.

ZDROJ | warhorse studios

Destructoid – 7,5/10

Slušné skóre si odniesla hra aj na webe Destructoid, ktorý pochválil, že autori hry si napriek malému rozpočtu dali záležať a priniesli skutočne unikátnu hru, ktorá je veľmi realistická. Ako príklad recenzent uviedol, že keď vás napadnú slabší banditi a uvidia krv na vašom meči, môže sa stať, že na základe strachu utečú z boja.

Podobne ako iné weby, aj Destructoid vytkol hre nemotorný bojový systém, no tiež slabšie grafické spracovanie. Najväčším nedostatkom je množstvo chýb a bugov, ktoré sa musia postupne opravovať cez patche.

ZDROJ | warhorse studios

Pozrite siMass Effect: Andromeda – ako dopadla očakávaná hra v recenziách?

IGN – 8/10

Pravdepodobne najznámejší herný web IGN nešetril pozitívnymi slovami a hru pochválil za realistické spracovanie stredoveku a bojového systému, ktorý dopĺňa svieža príbehová kampaň. Zaujímavosťou je, že recenzent IGN vychválil práve realistický bojový systém, ktorý iné weby kritizovali.

Z negatív hre web vytkol technické chyby a frustráciu z množstva bugov. Za mínus web označil nie vždy jasný cieľ v rámci misií.

ZDROJ | warhorse studios

PC Gamer – 84/100

Posledný web v našom zozname na hre ocenil originálnu hrateľnosť a pútavý svet. Recenzent ocenil, že sa jedná o jednu z najlepších RPG hier, ktoré za posledné obdobie mal možnosť na PC hrať.

Samozrejme sa nevyhol kritike množstva technických bugov, z ktorých niektoré obmedzovali samotnú hrateľnosť a znemožňovali dokončiť úlohu.

ZDROJ | warhorse studios

Pozrite siAko dopadla stratégia Age of Empires: Definitive Edition v recenziách?

Celkovo dopadla hra Kingdom Come: Deliverance ako lepší priemer, kde po oprave bugov a nedostatkov dostanete kvalitné RPG s detailne vymodelovaným svetom, ktorý by nám mal byť dostatočne blízky.

Bohatosť misií, zaujímavý príbeh a realistická hrateľnosť, na ktorej sa zhodli viaceré weby, sú výborným lákadlom vyskúšať si toto stredoveké dobrodružstvo. Veríme, že u našich susedov v Česku bude vznikať viacero takýchto projektov.

ZdrojTrusted Reviews,Gamespot,Destructoid,IGN,PC Gamer

Komentáre k článku