Aké sú slabé stránky obchodovania s kryptomenami?

V posledných dňoch môžeme pozorovať, že Bitcoin stabilizoval svoju hodnotu a nerastie tak ako predtým. Čím je to spôsobené a aké sú nevýhody obchodovania s kryptomenami?

ZDROJ | Wikipedia

Pozrite siBitcoin napriek rastu negatívne vplýva na životné prostredie

Najznámejší internetový poskytovateľ digitálnej peňaženky, Coinbase, pod náporom nových používateľov a množstva nových transakcií, niekoľkokrát za posledné týždne padol.

Coinbase má zaregistrovaných viac ako 10 miliónov zákazníkov a pri každom väčšom výkyve na trhu s kryptomenami stránka padala. To je pri vysokých poplatkoch za transakcie celkom veľká nevýhoda, najmä ak chcete rýchlo svoju menu predať.

Okrem Coinbase padol aj druhý známy poskytovateľ Bitstamp. Zároveň najväčšia Bitcoin burza Bitfinex oznámila, že posledné dni bola pod veľkým DDoS útokom, ktorý ma za cieľ preťaženie serverov.

Ďalším problémom je veľké riziko cieleného hackerského útoku na internetovú burzu, ktorý môže mať za následok ukradnutie všetkých investícií, tak ako sa to už párkrát stalo na rôznych stránkach.

ZDROJ | coindesk

Pozrite siUnchained Conference – ako sme sa v Hong Kongu stretli s blockchain elitou

To je len niekoľko z mínusov online investovania do kryptomien. S rastúcou popularitou rastie samozrejme aj riziko a preto vám odporúčame pri investovaní do Bitcoinu alebo iných kryptomien chrániť svoje účty tým najlepším spôsobom. 2-stupňová autorizácia by mala byť základom.

Keď už hovoríme o rizikách, netreba zabúdať na obrovskú volatilitu kryptomien, ktoré napríklad v prípade Bitcoinu nemajú problém za jediný deň narásť o 20 % a potom klesnúť o ďalších 30 %.

Problémom je, že samotné platformy nedokážu zvládnuť taký nápor zákazníkov a také množstvo transakcií. Na druhej strane množstvo podporovateľov Bitcoinu a kryptomien vidí množstvo výhod v obchodovaní, ako napríklad 24-hodinový trh, ktorý je neustále otvorený či možnosť veľkých ziskov.

Rizikom tiež je možné obmedzenie zo strany štátov a legislatívy, ako napríklad zatváranie búrz či zdaňovanie a iná regulácia.

Podporovatelia tiež vidia zlepšenie v jednotlivých systémoch, ktoré sú čoraz bezpečnejšie. Netreba zabúdať, že extrémna volatilita vzbudzuje nedôveru potenciálnych investorov. Aj preto každý deň čítame o bubline, ktorá sa chystá prasknúť.

ZdrojVentureBeat

Komentáre k článku