Aké hodnotenia dostáva vo svete Apple iPhone 7 a iPhone 7 Plus?

Kým sa nové iPhone sedmičky dostanú do rúk nám, ešte si pár dní počkáme. Aby sme vám skrátili čakanie, pripravili sme si pre vás zhrnutie recenzií a prvých testov svetových technologických webov. Čo hovoria na nový iPhone 7 a iPhone 7 Plus vo svete? Prečítajte si…

RECENZIATento Apple iPhone 7 chcem, len nie v tejto farbe!

Na úvod len spomenieme, že všetky fotografie sú z dummy (makety) verzie smartfónu, ktorá na 99% vyzerá rovnako, ako finálny iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Ten sme už mali v rukách pred samotným predstavením očakávanej novinky.

RECENZIAApple iPhone 7 Plus – dvojica očí vidí lepšie

Zaujímavosti a postrehy sú zo zahraničných recenzií, nie z nášho testu. Ten príde krátko na to, ako smartfón dostaneme do rúk, takže sa nemáte čoho báť.

Apple iPhone 7 dummy 1

Pozrite siTECHCAST #1 Je iPhone 7 fakt taký dobrý?

Engadget – iPhone 7 (91%) a iPhone 7 Plus (92%)

Začneme webom Engadget, od ktorého si nová sedmička vyslúžila slušné hodnotenie nad 90% u oboch modelov. Web pomenoval nový iPhone ako smartfón, ktorý sa vybral bezpečnou cestou bez výrazných zmien a prekvapení. Engadget vyčítal iPhonu rovnaký dizajn, zmenu Home tlačidla a samozrejme chýbajúci 3,5 mm jack.

Kladne hodnotil kvalitný výkon, výborný fotoaparát, zvýšenú výdrž batérie a vode-odolnosť. Pri väčšom modeli Plus navyše vytkol vyššiu cenu.

Apple iPhone 7 dummy 6

The Verge – 9/10

Podobne ako Engadget, portál The Verge spomenul dizajn, ktorý akoby z oka vypadol Iphonu 6 z roku 2014. Verge chváli nový iOS 10 a úžasný výkon. Rovnako ako Engadget spomínajú čudné Home tlačidlo, na ktoré je ťažké si zvyknúť.

Medzi klady oboch smartfónov zaradili vode-odolnosť, zlepšený fotoaparát, batériu, úžasný displej, haptický engine a obzvlášť sa im páčil zoom na duálnom fotoaparáte iPhone 7 Plus.

Medzi zápory zaradili farbu Jet Black a jej ľahké poškriabanie, výzor iPhonu, ktorý vyzerá ako šestka v obale, nedokonalé rozhranie pre bezdrôtový audio systém a nové odlišné adaptéry, napríklad aj na 3,5 mm jack, ktorý The Verge označilo za neuspokojivú zmenu.

Apple iPhone 7 dummy 7

Pozrite siBude sedmička šťastným číslom aj pre nový iPhone 7?

Cnet – 8,7/10

Cnet vychvaľuje fotoaparát a prednú webkameru s optickou stabilizáciou obrazu, lepšiu výdrž batérie, vode-odolnosť a viac možností veľkostí úložiska.

Webu sa nepáči, okrem absencie 3,5 mm jacka, že duálny fotoaparát má len väčší iPhone 7 Plus. Tlačidlo Home bez kliku tiež nie je Cnetu po chuti.

Čo sa týka vode-odolnosti, autor recenzie vyskúšal iPhone osprchovať a pustiť do plného drezu, fungoval vraj normálne.

Napriek tomu, že nový iPhone nie je niečo, čo musíte podľa autora recenzie vlastniť, vydláždil príjemnú cestu nových zmien a funkcií, na ktoré bude svet o rok s novým iPhonom pripravený.

Apple iPhone 7 dummy 2

 

Wired – 9/10

iPhone 7 je nudný a to je dôvod, prečo ho kúpiť. Tak začína recenzia na stránke Wired. Napriek tomu, že podľa Wired žiadne výraznejšie zmeny nová sedmička nepriniesla, prichádza s množstvom menších vylepšení a úžasným výkonom, ktorý si však všimnete až časom.

Wired zaujal najmä úžasný procesný výkon, fotoaparát na iPhone 7 Plus a hlavne vode-odolnosť. Autorovi recenzie prekáža nízka kvalita odolnosti iPhonu 7 vo farbe jet black, ktorý vraj už stihol poškriabať. Absencia jacka vraj bude chvíľu mrzieť.

iPhone 7 chvália na Wired aj preto, že je oveľa viac otvorený tretím stranám a to najmä čo sa týka aplikácie Siri. Čo sa týka výdrže, iPhone 7 Plus vydržal recenzentovi bez nabitia takmer 48 hodín, čo je na iPhone veľmi slušné číslo. iPhone 7 je skrátka fantastickým smartfónom, ktorý vás neohromí na vonok, ale ohromí vás kvalitou a novými funkciami.

Apple iPhone 7 dummy 12

Pozrite siAké sú rozdiely medzi novými Apple iPhone 7 a iPhone 6/6S?

Mashable

Na iPhone 7 portál Mashable vyzdvihol, okrem už tradičných plusov (batéria, vode-odolnosť a výkon) tiež nové responzívne Home tlačidlo, ktoré zdá sa ostatným recenzentom ležalo v žalúdku. Medzi mínusy už ani nemusím písať, že zaradili chýbajúci jack.

Digitálny zoom nového iPhonu je vraj parádnou novinkou, ktorá robí z fotiek naozaj unikáty.

Mashable pochválil aj nové stereo reproduktory. Aj keď žiadne basové audio orgie sa nekonajú, dva stereo reproduktory sú vždy lepšie ako jeden klasický.

Portál Mashable pridal medzi negatíva iPhonu 7 Plus prekvapivo ťažšiu hmotnosť, než má napríklad konkurenčný Samsung Galaxy Note7. Na druhej strane vyzdvihol úžasný dizajn, ktorý sa autorovi aj po troch rokoch bez výraznej zmeny pravdepodobne veľmi páči.

Apple iPhone 7 dummy 9

The New York Times

Aj keď NY Times nie sú vyslovene technologickým médiom, má zmysel, aby bol v zozname. Autor recenzie napríklad zaujímavo poznamenal, že veľa ľudí si možno kúpi radšej minuloročný iPhone 6s, ktorý ma tiež super kameru, rovnaký dizajn a úžasný výkon, než iPhone 7, ktorý má v podstate to isté, len mu chýba jack.

Na druhej strane vychválil vode-odolnosť a lepšiu výdrž batérie, čím aj zhrnul hlavné dôvody, prečo prejsť na nový iPhone 7.

Napriek absencii jacka, denník pochválil Apple aspoň za to, že pribalil k iPhonu 7 konverter 3,5 mm na lightning konektor a jeden kus nových EarPods lightning slúchadiel.

Apple iPhone vraj dosiahol novou sedmičkou vek puberty, ktorá prináša okrem množstvo skvelých vecí, aj niekoľko tých, na ktoré sa ťažko zvyká. No iPhone tak začal novú cestu smerom k dospelosti, ktorá bude očividná čím ďalej, tým viac a to už na budúcoročnom modeli.

Apple iPhone 7 dummy 13

Pozrite si7 najzásadnejších noviniek nového Apple iPhone 7

Aký je teda iPhone 7/7 Pus?

Všetky weby sa v podstate zhodli na podobných plusoch i mínusoch. Absencia 3,5 mm jacka im skôr vadila, než ich príjemne prekvapila, väčšinou sa im páčila vodeodolnosť (konečne) a kvalitný fotoaparát.

Najviac asi novému iPhonu 7 vyčítali, že nepriniesol nič nové po dizajnovej stránke. Žiadny zahnutý ani full-screen displej sa žiaľ nekoná, ani nové možnosti ako bezdrôtové, či rýchlo-nabíjanie.

Napriek tomu si iPhone 7 odniesol od všetkých webov vysoké známky, takže nedá sa povedať, že by nestálo za to si ho kúpiť. Koniec koncov, môže si písať, kto chce, čo chce, aj tak ho budú ľudia kupovať pretože je to iPhone, ktorý vždy mal svoju fanúšikovskú základňu.

Pre tých z vás, ktorí čakali nejakú výraznú zmenu v dizajne, budú musieť čakať ešte minimálne rok, kedy Apple predstaví svoj výročný iPhone k 10. výročiu tohto úžasného smartfónu.

Apple iPhone 7 dummy 5

Pozrite si7 dôvodov prečo si nekúpiť iPhone 7

ZdrojEngadget,The Verge,Cnet,Wired,Mashable,N.Y. Times

Komentáre k článku