Aké budú nové MacBooky v roku 2019?

Apple v súčasnosti ponúka tri veľkosti displejov. 12“ nájdeme v základnom MacBooku, 13,3-palcový je v MacBooku Air a tiež v MacBooku Pro, ktorý ponúka ešte aj 15-palcovú obrazovku. Tento rok vraj máme očakávať príchod ďalšieho MacBooku Pro.

Známy analytik Ming-Chi Kuo na základe svojich informácií od dodávateľov pre Apple prišiel s novými informáciami o pripravovaných produktoch pre tento rok.

Ako najzaujímavejší sa javí údaj o príchode MacBooku Pro s väčšou uhlopriečkou, ktorý by mal mať uhlopriečku 16 až 16,5 palca. Takýto displej by mohol potešiť množstvo používateľov, ktorí pri svojej práci potrebujú väčšiu obrazovku. Podobne veľký displej mal MacBook Pro v rokoch 2006 až 2012.

Veľkosť displeja však nebude jedinou zmenou. Notebook bude mať nový dizajn s užšími rámikmi okolo obrazovky a celkovo bude štíhlejší.

Pozrite siApple MacBook Pro 15 mid 2018 – poriadne predražené delo

Kompaktnejší 13-palcový MacBook Pro dostane vylepšenie v podobe rozšírenia RAM až do kapacity 32 GB, tak ako je to v prípade 15-palcovej verzie. Dnes je možne osadiť najmenší MacBook Pro len do 16 GB RAM.

Otázkou ostáva nasadenie technológie TrueDepth, ktorá by priniesla funkciu Face ID aj do MacBookov. Tento rok ju však s najväčšou pravdepodobnosťou v počítačoch Apple ešte neuvidíme.

ZDROJ | Apple

Okrem notebookov sa chystá Apple predstaviť aj nový Mac Pro. Malo by ísť tiež o modulárny počítač, ktorý sa bude dať pomerne ľahko upgradovať. Apple sa konečne vzdá jeho valcovitého tvaru, ktorý nebol príliš praktický a okrem zaujímavého dizajnu spôsoboval výrobcovi i majiteľom skôr problémy ako úžitok.

Pozrite siNový Apple MacBook Pro má väčšiu a ťažšiu batériu, na hmotnosti to nevidieť

„Jabĺčkarov“ istotne poteší ďalší predpokladaný produkt od Apple, ktorý momentálne chýba v jeho portfóliu. Ide o monitor, ktorý by mal mať nadštandardnú veľkosť 31,6 palcov a mimoriadne jemné rozlíšenie 6K.

Čo sa z týchto odhadov naozaj zrealizuje uvidíme v priebehu nasledujúcich mesiacov. Už teraz to však vyzerá na poriadne plodný a zaujímavý rok. Jediný problém môže nastať na strane používateľov, či budú mať dostatočne hrubé peňaženky.

ZdrojMacRumors

Komentáre k článku