Aká je Samsung chladnička s displejom Family Hub?

Monako sa včera opäť na jeden deň stalo miestom plným najmodernejších technológií kórejského výrobcu Samsung. Chladnička s obrovským dotykovým displejom, vysávač ovládaný aplikáciou, televízory s Quantum dot panelmi a univerzálnym ovládaním, jednoducho naše domácnosti budú ešte viac prepojené.

Pozrite si prvú z top noviniek, ktoré sme si naživo vyskúšali na Samsung Forum 2016 v Monaku.

Samsung FamilyHub chladnicka 2016_7

Veľkou novinkou roka 2016 je rozhodne chladnička s obrovským dotykovým displejom, ktorá bola predstavená počas výstavy CES 2016. To čo sme videli v sci-fi filmoch, pomaly konečne prichádza aj do našich kuchýň.

V prednej časti klasickej alebo americkej verzii chladničky (áno budú dostupné dve verzie) je vertikálny displej s uhlopriečkou 21,5 palca a Full HD rozlíšením. Naživo sa nám zapracovanie displeja páčilo, nevyzeralo to ako prilepený veľký tablet na modernej chladničke.

Rozlíšenie úplne postačuje, predsalen sa na displej budete pozerať častejšie z väčšej vzdialenosti.

Samsung FamilyHub chladnicka 2016_2

Operačný systém Tizen sa veľmi podobá svojím ovládaním na Android, ikonami zase na Windows 10. Hlavné menu s dlaždicami je však prehľadné a intuitívne.

Chladničky Samsung Family Hub (RF9500K alebo BK F-Hub) sú k sieti pripojené cez Wi-Fi, nechýba však ani zabudovaný model Bluetooth pre pripojenie iných zariadení. K dispozícii sú len vybrané aplikácie, ako napríklad poznámkový blok či nákupný zoznam.

Rovnako sa môžete pozrieť „dovnútra“ chladničky pomocou aplikácie Food Reminder. V nej môžete označiť vybrané potraviny na fotografii a pridať im dobu trvanlivosti.

Samsung FamilyHub chladnicka 2016_6

Výhodou je, že k chladničke sa pripojíte aj pomocou mobilnej aplikácie, a tak sa na obsah chladničky pozriete i cez váš martfón na diaľku. Nie je to však pohľad „naživo“, aplikácia pracuje s poslednou fotografiou obsahu chladničky, ktorú si systém vytvorí pri každom zatvorení chladničky vďaka trojici fotoaparátov.

Práve prepojenie so smartfónom je výhodou, tu sa hodí zoznam nákupu, ktorý niekto vytvoril na chladničke, alebo aj čítanie poznámok.

Samsung FamilyHub chladnicka 2016_3

Taktiež si však môžete zvoliť aj hlasové ovládanie chladničky jednoduchým prepnutím tlačidla. V hybridnej chladničke sú integrované reproduktory aj mikrofón.

Nám sa páčil aj plnohodnotný webový prehliadač, stránka TECHBOX.sk sa na chladničke číta veľmi dobre. Skôr ho však využijete na zobrazenie receptov alebo sledovanie videí o varení či pozeranie internetovej televízie.

Pozrite siSamsung predstavuje chladničku s displejom v štýle Android

Samsung FamilyHub chladnicka 2016_5

Samsung FamilyHub chladnicka 2016_4

Chladničky sú síce funkčné modely, ktoré sa do predaja dostanú aj v Európe, avšak na Slovensku si ich neobjednáte.

A cena? Ako to už býva zvykom pri prvých modeloch, sa predpokladá až na úrovni 6-tisíc eur. Samsung Family Hub chladnička je tak skôr zatiaľ iba ukážkou možností blízkej budúcnosti pre vyvolených.

Komentáre k článku