Aká bezpečná je Tesla Model S? Tento majiteľ sa o tom presvedčil

ZDROJ | Merkur.de

Bezpečnosť vozidiel je veľmi dôležitou otázkou pri kúpe auta. Práve preto sa moderné autá podrobujú crash testom. Ani Tesla Model S nie je v tomto smere výnimkou. Test podľa Euro NCAP tento luxusný elektromobil absolvoval v roku 2014 a získal plný počet päť hviezdičiek.

https://youtu.be/7uhhYKJWEBw

Testy v laboratórií sú však jedna vec a reálne nehody na cestách druhá. Presvedčiť sa o tom mohla aj mladá, 18-ročná nemecká vodička, ktorá zobrala otcovu Teslu Model S na malú prechádzku.

Pozrite siTesla Model S P85D vás za 13 000 dolárov vystrelí na stovku za 2,9 sekundy!

Okrem nej si do auta sadli aj štyria jej kamaráti. Bohužiaľ vodička neprispôsobila rýchlosť svojim schopnostiam a v pomerne vysokej rýchlosti stratila v zákrute nad Teslou kontrolu. Vozidlo opustilo cestu, preletelo vzduchom viac ako 25 metrov a nakoniec dopadlo na neďaleké pole.

Tesla Model S nehoda 13
ZDROJ | Merkur.de

Ako môžete vidieť na fotografiách, ktoré priniesol nemecký portál Merkur, jednalo sa v tomto prípade o pomerne závažnú nehodu. Našťastie nikto z cestujúcich pri nehode neutrpel smrteľné zranenie. Niektorí cestujúci mali ťažké, ale nie život ohrozujúce zranenia.

Prekvapením však je, že všetci piati vedeli z vozidla sami vystúpiť bez potreby pomoci ľudí, ktorí sa na mieste nehody okamžite zastavili.

Tesla Model S nehoda 01
ZDROJ | Merkur.de

Na fotografiách z miesta nehody vidieť, že predná časť Tesly Model S je kompletne zničená, pritom kabína nie je výrazne poškodená a dvere bolo možné bez väčšej námahy otvoriť aj po nehode.

Pozrite siTesla Motors má na znečistený vzduch silnú protizbraň

To, že Tesla Model S nemá vpredu motor umožňuje podstatne lepšie navrhnúť deformačné zóny a pri náraze následne motor nespôsobuje tlak na kabínu kde sa nachádzajú cestujúci.

Tesla Model S nehoda 08
ZDROJ | Merkur.de

Je teda jasné, že Tesla Model S ponúkne okrem elektrického pohonu a luxusu aj poriadnu dávku ochrany pre svoju posádku.

ZdrojMerkur

Komentáre k článku