Ak neprijmete nové podmienky, WhatsApp vám postupne deaktivuje čety, aj hovory

ZDROJ | WhatsApp

Už 15. mája vstúpia v rámci četovacej aplikácie WhatsApp do platnosti nové používateľské podmienky. Ak ich neprijmete, o váš účet automaticky neprídete. Aplikácia vám však začne fungovať vo výrazne obmedzenom režime, v ktorom hneď na úvod stratíte možnosť četovať s vašimi priateľmi.

Spoločnosť Facebook postupne prepája svoje sociálne siete a četovacie platformy a inak to nie je ani v prípade aplikácie WhatsApp, ktorej dáta chce prepojiť priamo so svojou hlavnou sociálnou sieťou. Nové používateľské podmienky popisujúce toto prepojenie mali vstúpiť do platnosti ešte 8. februára, kvôli vlne rozhorčenia však napokon došlo k 3-mesačnému odkladu ich príchodu a nové podmienky vstúpia do platnosti až túto sobotu, 15. mája.

WhatsApp pri tejto príležitosti používateľov ubezpečuje, že ak nové podmienky používania neprijmú, o svoj účet neprídu, teda aspoň nie hneď. Po zobrazení nových podmienok sa však aplikácia automaticky prepne do obmedzeného režimu až do momentu, kým nebudú nové podmienky odsúhlasené.

ZDROJ | LoboStudioHamburg (Pixabay.com)

V obmedzenom režime stratíte prístup k zoznamu četov. Ak máte povolené upozornenia, nové správy si budete môcť prečítať, no nebudete na ne môcť odpovedať. Rovnako je to aj s hovormi a videohovormi, ktoré budete môcť prijať alebo zavolať späť v prípade, že aplikácia bude indikovať zmeškaný hovor.

Pozrite siSpaceX pošle DOGE na Mesiac, za vesmírny let si nechá zaplatiť kryptomenou

Po niekoľkých týždňoch takto obmedzenej funkčnosti aplikácie už nebudete môcť ani prijímať prichádzajúce hovory a ani upozornenia. WhatsApp taktiež prestane odosielať všetky správy a hovory. Jedinou aktívnou funkciou zostane možnosť exportu četov a stiahnutia výpisu informácií o vašom účte.

Váš účet sa v prípade neprijatia nových podmienok používania hneď nezmaže. V obmedzenom režime však nebudete môcť vykazovať žiadnu aktivitu, kvôli čomu sa vám začne odpočítavať 120 dní, po ktorých WhatsApp automaticky maže neaktívne účty.

ZdrojWhatsApp,Engadget

Komentáre k článku