Aj vodovodný kohútik v kuchyni je inteligentný! Vďaka spoločnosti Moen

ZDROJ | Moen

Presný objem vody, či jej teplota sú v kuchyni často základom úspechu. A keď to funguje v kuchyni, život je krajší. Zrejme takto sa pozreli v spoločnosti  Moen na kuchynský vodovodný kohútik a zbavili ho neistoty z neúspechu.

Spoločnosť Moen je na poli vodovodných kohútikov, spŕch a ďalších riešení na rozvod vody v domácnosti známa. Ponúka však prémiovejšie riešenia a nebráni sa ani smart riešeniam. Na veľtrhu CES 2020 v Las Vegas predstavili kuchynský vodovodný kohútik, ktorý ovládate hlasom, gestami či aplikáciou.

Moen má v portfóliu už smart sprchu, smart vodomer a tak kohútik do kuchyne je logickým krokom ako v domácnosti pracovať s vodou a môcť povedať, že je to smart. Dobrou správou je, že spoločnosť sa nesnaží o žiaden futuristický dizajn, zbytočne neexperimentuje a svoje smart kuchynské vodovodné kohútiky ponúka v štyroch dizajnoch, ktoré kuchyňu prirodzene doplnia a nebudú zbytočne pútať pozornosť.

Pozrite siDigitálnu sprchu U by Moen už môžete ovládať aj pomocou hlasu

Smart vodovodný kohútik The U by Moen môžete ovládať hlasom, prostredníctvom asistentov Amazon Alexa A Google Assistant. Ovládanie hlasom v tomto prípade znamená dať hlasový príkaz na množstvo vody, ktoré potrebujete, rovnako ako na presnú teplotu. Ďalej je kohútik možné ovládať gestami vďaka Wave senzoru. Týmto spôsobom vodu vypnete alebo zapnete. Nechýba ani klasické ovládanie páčkou, ktorou regulujete prietok a teplotu vody. Pomocou aplikácie dokážete nastaviť predvolené príkazy, napríklad, nastaviť presné množstvo vody a jej teplotu ak chcete zarobiť instantné jedlo. Cez aplikáciu tiež viete vodu na diaľku spustiť a zastaviť.

ZDROJ | Moen

The U by Moen je v súčastnosti jediným vodovodným kohútikom do kuchyne, ktorý môžete ovládať hlasom a gestami, bez ohľadu na to, v akej polohe je tradičná páčka na ovládanie vody. Inteligentné funkcie sú manuálnemu ovládaniu nadradené, teda ak manuálne vodu spustíte, hlasom, gestom či aplikáciou ju vypnete. Inteligentnými príkazmi môžete zmeniť prietok, množstvo vody a jej teplotu bez toho, aby ste tradičné ovládanie museli vrátiť do domovskej polohy.

Hlasové príkazy rozumejú ako metrickým, tak nemetrickým jednotkám objemu, teda od lyžičky až po galón, teplota sa dá nastaviť na studená a teplá, ale aj na presné stupne. V príkazoch môžete kombinovať charakteristiku vody, teda si môžete vypýtať dve šálky vody s teplotou 76 stupňov. Nastaviť tiež môžete heslá, ako napríklad, vodu pre bábätko, psia miska alebo fľaša na tréning.

ZDROJ | Moen

Kohútiť tiež dokáže predhrievať vodu na dlhodobé používanie. Má svetelný indikátor priamo na tele, tiež vás vie upozorniť audio signálom. Ak voda nemá požadovanú teplotu buď vás upozorní alebo vodu zastaví a spustí ju hneď ako požadovanú teplotu dosiahne.

Aplikácia Moen app si rozumie aj so smart sprchou a smart vodomerom, teda pomocou aplikácie dokážete vytvoriť domáci ekosystém inteligentnej vody. Počet predvolieb je podľa výrobcu v aplikácii neobmedzený, inteligentný kohútik je teda vhodný aj do komerčných prevádzok. Aplikácia ďalej formou grafu ponúka podrobný prehľad spotrebovanej vody a ďalšie údaje, ktoré o vie získať.

ZDROJ | Moen

Novinka bude dostupná v priebehu roku 2020. Ak vás aj riešenie nadchlo, zrejme vás nepoteší cena. Tá začína na 430 amerických dolároch. Avšak, ak sa inšpirujú aj ďalšie spoločnosti, čoskoro sa objaví cenovo dostupnejšie riešenie.

ZdrojMoen

Komentáre k článku