Aj vaše bezpečnostné dvere môžu byť SMART

ZDROJ | SHERLOCK

Technologickí nadšenci, ale stále častejšie aj bežné domácnosti, majú v bytoch a domoch počítače, domáce kiná, fotoaparáty, kamery, herné konzoly a množstvo ďalších cenností. Aj preto je dobré myslieť na zabezpečenie domácnosti. Všetko to začína pri vstupných dverách. Mali by byť bezpečnostné a v SMART domácnostiach doplnené o high–tech riešenia. Dvere ochránia nás a naše poklady a vďaka high–tech riešeniam budeme mať prehľad, čo sa deje počas našej neprítomnosti pred dverami i u nás doma.

Bezpečnostné dvere ponúkajú základnú, štandardnú a najvyššiu ochranu podľa stupňa odolnosti voči vlámaniu. Úroveň mechanických zabezpečovacích systémov môžete zvýšiť technologickými doplnkami. Pomocou nich dokážete ovládať a sledovať vstup do vášho domova na diaľku, ale aj odstrašiť neželaného návštevníka zvukovým signálom.

ZDROJ | Sherlock

Otváranie dverí a uzamykacie systémy

Kľúče už budú oldschool. Desaťročia sa zmenšovali, teraz ich už nepotrebujeme vôbec. Aspoň ich nestratíme. Inteligentný motoricky zámok Yale Entr umožňuje ovládanie dverí aplikáciou cez smartfón, PIN kódom, odtlačkom prsta, diaľkovým ovládačom alebo priložením čipu. Môžete tak otvoriť kuriérovi, opravárom či upratovačke bez toho, aby ste museli byť doma. Pomôžu aj tým, ktorí prenajímajú byt airbnb alebo ho požičiavajú kamarátom.

SHERLOCK Produktove fotografieZDROJ | Sherlock

Digitálne „kukátko“

High–tech vychytávkou je digitálny priezorník. Ak nahradíte tradičné „kukátko“ digitálnym, bude priestor pred vašimi dverami monitorovať aktívne, vyhotoví fotografie alebo videozáznam a uloží ich do pamäte. Najnovšie modely sú doplnené o pohybový senzor a infračervené videnie, ktoré umožňuje zaznamenanie pohybu osôb aj v noci. Priestorom pred svojimi dverami tak môžete mať neustále pod online kontrolou. Spoločnosť SHERLOCK®je súčasťou skupiny ASSA ABLOY, globálneho lídra v oblasti bezpečnostných riešení otvárania dverí. To jej umožňuje ponúkať svojim klientom množstvo technologických doplnkov na zabezpečenie domácností.

Model Yale Standard

Priestor pred dverami sníma pomocou širokouhlej kamery a premieta ho na obrazovke LCD displeja umiestneného z vnútornej strany dverí. Návštevu vidíte a môžete s ňou komunikovať ešte pred otvorením.  Po 10 sekundách sa systém automaticky vypne a opätovne sa zapne v prípade pohybu pred dverami.

SONY DSCZDROJ | Sherlock
Model Yale Memory +

Priezorník Memory + 4500 obsahuje internú pamäť, na ktorú spolu s fotografiou priestoru pred dverami ukladá aj informácie o dátume a čase snímania. Vďaka tomu sa viete spätne vrátiť k údajom o tom, kto a kedy sa pohyboval v blízkosti vašich bezpečnostných dverí. Snímač s funkciou infračerveného videnia zachytí obraz aj v tme.

ZDROJ | Sherlock
Model Yale Recording

Séria priezorníkov Recording umožňuje nahrávanie diania za dverami. Kamera má zorný uhol 110° a integrovaný zvonček. Zaznamenané videá ukladá na internú pamäť spolu s údajom o dátume a čase. Priezorník je vybavený kamerou s nočným videním.

ZDROJ | Sherlock
Model Auto Imaging Yale

Pomocou senzoru pohybu automaticky zaznamenáva dianie za dverami. Videá a fotografia sa ukladajú do internej pamäte, ktorá má až 4GB. Ponúka jasný obraz snímania aj počas noci a má pozorovací uhol 110°.

ZDROJ | Sherlock

Komfortné zabezpečenie pre SMART domácnosť

Domácnosť možno vybaviť ďalšími high-tech prvkami – alarmami, snímačmi pohybu, kontaktami kontrolujúcimi otváranie a zatváranie okien, IP kamerami a živým streamingom vo vysokom rozlíšení  prostredníctvom aplikácie priamo do mobilu či tabletu. Všetky tieto inteligentné zariadenia sú súčasťou systému Yale Smart Living.

Všetko ale začína a končí pri kvalitných bezpečnostných dverách. Doplnkové bezpečnostné prvky totiž domácnosť pred neželanými návštevníkmi neuchránia. Experti na bezpečnosť zo spoločnosti SHERLOCK®vyrábajú bezpečnostné dvere na mieru, už viac ako 30 rokov a na Slovensku. V sete spolu s dverami vám nainštalujú aj bezpečnostnú zárubňu a poskytnú záručný a pozáručný servis.

Ak potrebujete s výberom bezpečnostných dverí poradiť, nemusíte nikam chodiť.Bezplatnú konzultáciuzabezpečia odborníci zo spoločnosti SHERLOCK®, ASSA ABLOY – a to aj po pracovných hodinách, u vás doma či u vášho projektanta.

ZDROJ | Sherlock

Dizajnová bodka

K high-tech doplnkom sa hodí moderné prevedenie dverí, ale proti gustu žiadny dišputát. Na výber máte z množstva povrchových úprav – od drevených dekórov až po farby zo širokej RAL škály. K dverám viete samozrejme doladiť aj prahy (dverené či nerezové), bezpečnostné kovanie a vložku. Alebo sa môžete rozhodnúť pre bezbariérové, a teda bezprahové riešenie.

Každé bezpečnostné dvere SHERLOCK©sú zamerané a vyrobené na mieru, takže sa vyrovnajú aj s atypickými rozmermi a krivými stenami. Je dobré vedieť, že povrchová úprava môže byť z každej strany rozdielna, vďaka čomu môžete na chodbe ladiť s dverami susedov a vo vnútri si ich prispôsobiť dizajnu interiéru. Už si stačí len vybrať.

Viac na www.sherlock.sk

Komentáre k článku