Airtame 2 má USB-C a aj tak nepotrebujete kábel na prenos obrazu do TV

ZDROJ | Airtame

Dánska spoločnosť Airtame predstavila svoje druhé zariadenie na prenos obrazu do akéhokoľvek HDMI zariadenia. Má nový dizajn, viac operačnej pamäte, rýchlejšiu Wi-Fi či USB-C port.

https://www.youtube.com/watch?v=fCbH-qNaekI

Hlavnými rozdielmi oproti minulej generácii je napríklad štvornásobok pamäte RAM, nový Wi-Fi 5 čip od Cypress, ktorý má byť 5x rýchlejší, ale aj s lepším dosahom (do 20 m). Po novom Airtame 2 používa 1 GHz procesor s architektúrou ARM, 594 MHz grafiku Vivante GC2000 a spomínaných 1 GB pamäte RAM.

ZDROJ | Airtame

RECENZIAAirtame – odstrihnite pri práci HDMI kábel, stačí vám Wi-Fi

Viac RAM a rýchlejšia Wi-Fi by mohla pomôcť pri lepšom prenose videosúborov. V pôvodnom modeli to bolo možné, ale odozva videa bola značne pomalšia. Airtame 2 síce podporuje 4K UHD rozlíšenie, ale iba na vstupe, na výstupe je maximom Full HD pri 60 fps so stereo zvukom (192 Kb/48 kHz).

ZDROJ | Airtame

Na tele sa objavili aj LED diódy informujúce o stave zariadenia. Novinkou je USB-C port, vďaka ktorému je novinka pripravená na blízku budúcnosť. Airtame 2 je napájané z USB televízora či displeja, alebo pomocou pribaleného adaptéra. Ten sa pripíja do adaptéra s HDMI, ktorý pripojíte k TV, alebo monitoru. Ak ale máte TV/monitor s USB-C portom, adaptér s HDMI môžete vynechať.

MicroUSB port na tele slúži na pripojenie adaptéra s Ethernet portom (20 USD). Cez Ethernet je podporované aj napáajnie (PoE). Airtame pridal k novinke aj Kensington zámok pre pohodlnejšie používanie v kanceláriách, školách či na výstavách.

ZDROJ | Airtame

Pozrite siV Airtame môžete púšťať už aj Trello, Google Slides či Unsplash

V balení je okrem nutných zariadení aj magnetický držiak s možnosťou nalepenia kdekoľvek. Airtame 2 tak nemusí visieť z HDMI portu, ale môže byť neinvazívne uchytené na zadnej strane televízora alebo monitora.

ZDROJ | Airtame

Cena Airtame 2 je však o čosi vyššia, ako v minulom modeli. Dánsky producent ho chce predávať za 399 dolárov. V predaji bude od 24. októbra.

https://www.youtube.com/watch?v=_TXeegvjOz8

ZdrojAirtame

Komentáre k článku