AirSelfie – budúcnosť selfie tyčiek? Len veľmi ťažko

ZDROJ | AirSelfie

Na Kickstarteri sa objavil ďalší zaujímavý nápad – AirSelfie. Miniatúrny dron chce nahradiť klasické selfie tyčky, ktoré tiež majú svoje obmedzenie. AirSelfie ale nie je iný, tiež má množstvo obmedzení. Bude však náhradou za selfie tyčky?

https://www.youtube.com/watch?v=5sgi3A6OwWM

Výrobca tvrdí, že ide o najmenší dron (94,5 x 67,4 x 10,6 mm) so zabudovaným fotoaparátom. Ovláda sa pomocou appky v iOS alebo Android smartfóne. AirSelfie má tri režimy – selfie, selfie motion control a flying.

52-gramové zariadenie má v prednej časti 5 Mpx fotoaparát s optikou so záberom 69°. Ten je schopný vytvárať aj Full HD video pri 30 fps.

airselfie-6
ZDROJ | AirSelfie

Vo vnútri hliníkového tela je zabudovaný Wi-Fi b/g/n modul, gyroskop, barometer a elektronický kompas. Fotky je možné okamžite zálohovať do smartfónu, ale aj na 4 GB microSD kartu priamo v AirSelfie. Maximálna vzdialenosť pre ovládanie je 15 metrov.

airselfie-9
ZDROJ | AirSelfie

V spodnej časti je malý sonar na meranie výšky od povrchu a tiež kamera pre stabilitu. 260 mAh Li-Pol batéria má však jednu zásadnú nevýhodu. AirSelfie udrží vo vzduchu len 3 minúty. Nabíja sa pomocou microUSB portu buď klasickou nabíjačkou alebo priamo v puzdre s 1 800 mAh batériou. Nabíja sa však až 30 minút!

airselfie-10
ZDROJ | AirSelfie

Puzdro je však čerešničkou. AirSelfie môžete mať totiž stále so sebou v tomto špeciálnom puzdre, ktoré je zároveň puzdrom pre smartfón. Puzdra sú však len pre iPhone 6/7 alebo Galaxy S7.

airselfie-8
ZDROJ | AirSelfie

AirSelfie je momentálne v štádiu dokončovania konceptu. Prvým podporovateľom sa dostane v priebehu jari budúceho roka. Britský výrobca si AirSelfie cení cez Kickstarter kampaň na sumu od 179 € v obmedzenom množstve. Ďalšia možná cena je 224 € pre prvých 2 000 záujemcov.

airselfie-5
ZDROJ | AirSelfie

Bude AirSelfie náhradou za selfie tyčky? Ťažko. Dôvodom je hlavne vysoká cena a obmedzený čas používania. Napriek tomu si ho stihlo predobjednať už viac ako 1 600 ľudí, ktorí na projekt vyzbierali viac ako 310 000 eur. Výrobca pritom potrebuje len 45 000 eur. Kampaň na Kickstarteri pritom končí až o 25 dní.

airselfie-1
ZDROJ | AirSelfie
airselfie-3
ZDROJ | AirSelfie
airselfie-4
ZDROJ | AirSelfie

 

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku