AirDroid: vzdialená správa smartfónu na jedničku

ZDROJ | GoogleAirDroid

Prostredníctvom aplikácie AirDroid môžete pracovať so svojím smartfónom priamo na obrazovke notebooku či desktopu. Stačí vám na to bežný internetový prehliadač.

Nová štvrtá verzia prináša krajší dizajn a nové funkcie. Pred ich používaním si je však nutné vytvoriť potrebný účet a preklikať sa úvodnými obrazovkami.

AirDroid AirDroid

Samotná aplikácia, bez prepojenia na počítač, disponuje napríklad nahrávaním obrazovky, súborovým manažérom, zálohou dát či urýchľovačom systému.

AirDroid AirDroid

Po pripojení na tú istú sieť ako váš počítač, získate prostredníctvom webového rozhrania komplexnú ponuku správy Android smartfónu.

AirDroid

Hlavná obrazovka zobrazuje v pravom dolnom rohu stav batérie, silu Wi-Fi signálu zariadenia a režim pripojenia. Moju pozornosť si však predovšetkým získal Toolbox.

Pozrite siBalance: logická hra, ktorá vám ponúkne zamestnanie

AirDroid

AirDroid

Ten umožňuje nahratie súboru do pamäti telefónu, otvorenie zadanej URL adresy na displeji smartfónu, uloženie požadovaného textu do schránky a nainštalovanie aplikácie zo súboru APK.

Ocenil som funkciu zadania telefonného čísla s cieľom jeho následného vytočenia, bez nutnosti ťukania po displeji. U používateľov handsfree headsetov si určite vývojári získajú plusové body.

Pozrite siPresentlist – tento rok nezabudnete ani na jeden darček

AirDroid

AirDroid

To isté platí aj pre SMS správy, ktoré je možné vo webovej aplikácii čítať, mazať či posielať. Ako užitočnou funkciou sa javí aj streamovanie hudby a prezeranie či sťahovanie fotografií.

Fotografie je však možné aj vytvárať a to aj bez toho aby bola na telefóne spustená aplikácia fotoaparátu. Nechýba ani správca súborov a dokonca aj funkcia nájdenia strateného smartfónu.

Po zaplatení prémiového účtu je možné odfotografovať zlodeja či osobu držiacu váš telefón. Avšak, už aj v bezplatnej verzii dokážete zistiť polohu telefónu a spustiť na ňom vyzváňanie.

AirDroid

AirDroid

Aplikácii je ťažko niečo vytknúť, možno iba ak tak bezpečnosť, ktorá po napadnutí vášho vytvoreného účtu môže byť radikálne ohrozená. Vývojári to však máju pravdepodobne dostatočne podchytené, čomu nasvedčujú desiatky miliónov stiahnutí.

TECHBOX tip redakcie

ZDROJ | Google

AirDroid96%

Veľkosť:
70,9 MB
Platforma:
Android: líši sa v závislosti od zariadenia
Cena:
0,00 €

Aplikácia AirDroid vám umožní mať smartfón celý deň na stole a pri tom ho plnohodnotne ovládať.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku