AirBuddy – revolúcia pre potápačov, ktorú vymyslel Slovák!

ZDROJ | Airbuddy

O Kickstarter produktoch píšeme často, no tentokrát sa jedná o niečo špeciálne. AirBuddy je inovatívny potápačský prístroj, ktorý vymyslel a zostrojil Slovák.

https://www.youtube.com/watch?v=oze6dT41FS4

Za týmto unikátnym vynálezom stojí Ján Kadlec, ktorý žije v Austrálii a potápaniu sa aktívne venuje. Podarilo sa mu vymyslieť unikátny nápad, ktorý umožní jednoduchšie potápanie.

V podstate už nebude potrebné ťahať so sebou ťažkú bombu s kyslíkom. AirBuddy tento problém rieši skutočne šikovne. Jedná sa o malé plávajúce zariadenie, na ktoré je pripojená hadička, ktorá prenáša stlačený vzduch priamo potápačovi.

ZDROJ | Airbuddy

Pozrite siScubajet – elektromotor na malý čln aj pre potápačov

Môžeme povedať, že ide o prepojenie šnorchľovania s potápaním. Samotné zariadenie funguje ako kompresor s nabíjateľnou batériou, ktorý je umiestnený na špeciálnom plaváku, takže sa v podstate neustále nachádza nad vami. Zariadenie umožní potápanie v hĺbke 12 metrov po dobu 45 minút. Samotné nabíjanie následne trvá okolo 3,5 hodiny.

Airbuddy má ešte jednu výhodu a to, že ho môžete používať aj dvaja. V prípade, že sa idete potápať vo dvojici, jednoducho pripojíte dve trubice, maximálne však môžete ísť do hĺbky 6 metrov.

ZDROJ | Airbuddy

Okrem zmenšenia hmotnosti, vynález eliminuje nutnosť prenajímania potápačských fliaš a tiež náročnú logistiku, nehovoriac o tom, že ušetríte aj finančne, keďže nabitie stojí cca 0,1 eur.

Ak napríklad cestujete za potápaním, môžete si toto šikovné zariadenie zobrať aj do kufra, keďže rozmery sú skutočne malé a váži len 9,5 kilogramu.

ZDROJ | Airbuddy

Pozrite siOctospot – prvá akčná kamera pre potápačov

Cena je nastavená na 1 299 austrálskych dolárov, čo je približne 895 euro. Tak čo poviete na nový slovenský produkt? Nás určite zaujal a mohlo by byť zaujímavé otestovať AirBuddy zariadenie v praxi. Letné dovolenky sa blížia a potápanie je perfektný šport.

Ak vás produkt zaujal, neváhajte a objednávajte cez Kickstarter. Projekt má dnes oficiálne spustenie na tejto crowdfundingovej sieti, takže uvidíme, ako sa mu bude dariť v predobjednávkach. My mu však budeme držať palce.

ZDROJ | Airbuddy

ZdrojKICKSTARTER,Airbuddy

Komentáre k článku