Airbag Hip’Air ochráni pri páde boky pred úrazom

Na výstave CES 2018 bolo možné opäť vidieť mnoho zaujímavých inovatívnych produktov. Airbag Hip’Air bol jedným z takých, ktoré pútali pozornosť laickej i odbornej verejnosti. Prečo?

Pozrite siIn&motion – airbag vo veste pre milovníkov extrémnych športov

Pre jeho síce veľmi jednoduché, ale pre zdravie účelné využitie. Produkt francúzskeho výrobcu airbagov a iného podobného príslušenstva najmä pre motocyklistov, firmy Helite, má ochrániť boky, a teda najmä bedrové kĺby v prípade pádu.

https://www.youtube.com/watch?v=jmEa1PXysmA

Airbag Hip’Air sa ako pás nasadí na oblasť brucha, resp. bokov a v prípade, že zdetekuje pád sa do 280 ms aktivuje. Pritom „nafúkne“ dvojicu bagov, ktoré sa rozbalia práve v mieste bedier.

Výrobca udáva, že Hip’Air odporúča najmä starším ľuďom, ktorí sú pri páde nachylnejší na zlomeniny, z ktorých medzi najčastejšie patria najmä fraktúry bedrových kĺbov. Nosiť ho však môže prakticky ktokoľvek. Prekážkou však môže byť cena.

Hoci oficiálna tlačová správa (PDF) spoločnosti Helite ju zatiaľ neupresňuje, podľa niektorých zdrojov má byť „iba“ 600 €, podľa ďalších až na hranici 800 $. Do predaja sa Hip’Air má dostať už v priebehu marca 2018.

ZdrojHelite Hip’Air

Komentáre k článku