Aira – okuliare s asistentom pre zrakovo postihnutých

ZDROJ | Engadget

V domácnostiach sa čoraz nachádza viac gadgetov, ktoré nám uľahčujú život. Na ľudí so zrakovým postihnutím sa ale veľmi nemyslí. Aira na to chce ísť inak.

https://youtu.be/PEejIaDTCwQ

Ľudia s rôznymi typmi postihnutí zostávajú stále nepovšimnutí. Každoročne veľké spoločnosti na CES 2017 predstavujú telefóny, tablety či iné gadgety, ktoré sú však určené pre zdravých ľudí. Aira je výnimkou.

Pozrite siV blízkej dobe sa pravdepodobne dočkáme Google Glass 2

Novodobé technológie použila spoločnosť v okuliaroch, ktoré pomôžu ľuďom práve so zrakovým postihnutím. V ich tele bude zabudovaná kamera, ktorá „priateľovi na telefóne“ pomôže lepšie pochopiť situáciu, ktorej nevidiaci čelí.

Aira
ZDROJ | Aira

Aira ale nechce nahradiť iných pomocníkov, akými je napríklad vodiaci pes. Asistent v okuliaroch pomôže používateľovi pri veciach, akými je napríklad čítanie etikiet či volanie Uberu.

Pozrite si#YearWithUber – Uber má aj na Slovensku svojich rekordérov

A ako to teda celé prebieha? Majiteľ okuliarov sa v prípade núdze spojí s operátorom. Ten už ďalej spolupracuje s informáciami z Google máp spolu s dátami o používateľovi, podľa ktorých určí kde sa používateľ nachádza a za prítomnosti výstupu z kamery mu pomôže.

Aira 2
ZDROJ | Aira

Aira ale nebude pre každého. Bude sa predávať v troch rôznych verziách. Za 300 dolárov dostanete 750 minút podpory, 1 000 USD zaručí 3 000 minút a za 2 500 dolárov 10 000 minút, respektíve bude služba na 3, 6 alebo 12 mesiacov.

ZdrojAira

Komentáre k článku