AiQ Synertial – takto vyzerá motion capture v roku 2019

Motion capture, teda technika na zaznamenanie pohybu, ktorá sa využíva vo filmoch a videohrách, funguje na princípe špeciálneho oblečenia so senzormi. Jedno také od firmy AiQ Synertial sme mali možnosť vidieť aj na výstave Computex 2019.

Digitálne zaznamenanie pohybu nie je žiadnou novinkou a už roky sa využíva vo filmovom a neskôr sa začala využívať aj v hernom priemysle.

Problémom je, že na zaznamenanie animácie boli vždy potrebné oblečenia s množstvom pohybových senzorov, ktoré mohli byť pre hercov nepraktické. Firma AiQ Synertial prichádza na trh s motion capture oblekom, ktorý by mal byť oveľa lepší a hlavne pohodlnejší.

Pozrite siLogitech VR Ink – prvý stylus určený na prácu vo virtuálnej realite

Táto firma s 25-ročnou tradíciou sa okrem obleku na motion capture, venuje aj riešeniam na zaznamenanie pohybu ruky a všetkých prstov s maximálnou presnosťou. Samotná kalibrácia obleku podľa firmy AiQ Synertial trvá iba tri sekundy.

Ich vlajkovým produktom je G4 Mocapsuit s 56 senzormi, ktoré sa dajú kalibrovať podľa želania. Zároveň ukázali aj G4 Sports edition oblek, ktorý je určený športovcom a ktorý sa dá bez problémov umyť. Pomocou tohto motion capture obleku sa tak dá analyzovať každý pohyb športovca. Nechýba možnosť doplniť funkciu, ktorá bude zároveň sledovať aktivitu srdca a spáruje ju so senzormi pohybu.

Pozrite siOvládne virtuálna realita automobilový priemysel?

Oblek je zároveň veľmi pružný a na zaznamenanie pohybu sa dá spárovať cez Wi-Fi či cez Bluetooth. Okrem herných či filmových firiem, využívajú riešenia tejto firmy aj spoločnosti ako Toyota, Škoda či Ford.

Pokiaľ máte VR headset ako napríklad HTC Vive, oblek podporuje prepojenie s týmto headsetom. Viac sa o produkte, ktorý je skôr určený pre špecifické oblasti a virtuálnu realitu, dozviete na oficiálnej stránke AiQ Synertial.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy COMPUTEX 2019 ďakujeme spoločnosti ASUS, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX v Taipei. Za dátové pripojenie v Taipei ďakujeme operátorovi Orange.

ZdrojAiQ Synertial

Komentáre k článku