Age of Empires IV – legenda sa vracia po 12 rokoch!

ZDROJ | Age of Empires

Age of Empires, legendárna stratégia, na ktorej mnohí z nás vyrastali sa vracia so svojim štvrtým dielom. Prinesie Age of Empires IV nostalgiu na naše počítače?

Novinka bola predstavená tento týždeň na konferencii Gamescom 2017, ktorá každoročne prebieha v Kolíne nad Rýnom. Okrem toho na konferencii vyšiel trailer na Age of Empires Definitive Edition, ktorá prinesie komplet nový grafický kabát a hudbu do legendárnej pôvodnej hry.

https://www.youtube.com/watch?v=Q3rDhoWcVgQ&t=2s

Pozrite siGamescom 2017 – EA, Blizzard a Age of Empires!

Štvrtý diel Age of Empires bol oznámený úvodným trailerom, ktorý zobrazuje rôzne historické obdobia. Na hre sa podieľa Microsoft a Relic Entertainment. Samotný vývojársky tím zatiaľ o hre mlčí, no sľubuje, že nové informácie prinesie už čoskoro.

Relic Entertainment stojí mimochodom za takými kúskami ako napríklad Company of Heroes alebo Warhammer 40,000: Dawn of War.

Pôvodný Age of Empires oslavuje tento rok 20. výročie a zatiaľ posledný tretí diel vyšiel pred 12 rokmi, takže skalní fanúšikovia sa majú skutočne na čo tešiť.

Môžeme teda očakávať kvalitnú RTS hrateľnosť v zaujímavých a detailne spracovaných historických obdobiach. V traileri sa ukázali pôvodní obyvatelia Ameriky, britskí červenokabátnici, Rimania či japonskí Šóguni. Čo sa týka dostupnosti, hra by mala byť exkluzívna pre Windows 10 platformy, takže teoreticky by sme sa jej mohli dočkať aj na Xbox One X a Xbox One S, čo by pre konzolových hráčov znamenalo perfektnú správu. Nechajme sa prekvapiť.

https://www.youtube.com/watch?v=RYwZ6GZXWhA&t=1s

Pozrite siGamescom 2017 – Microsoft spustil predobjednávky na Xbox One X

Dátum vydania Age of Empires IV a ďalšie informácie zatiaľ dostupné nie sú, no čakanie si môžete zatiaľ skrátiť hraním Age of Empires: Definitive Edition, ktorá vychádza už tento október, prípadne si nainštalujte staršie diely a trochu si zaspomínajte na túto legendárnu stratégiu.

ZdrojAge of Empires

Komentáre k článku