Affectiva má emocionálnu umelú inteligenciu na sledovanie hlasu a tváre

ZDROJ | Affectiva

S novým softvérom od Affectivy budeme možno sledovaní ako sa správame počas šoférovania a či sa náležite venujeme riadeniu vozidla.

Spoločnosť Affectiva má vraj databázu až šiestich miliónov tvárí ľudí z 87 krajín. Zvyčajne sa emocionálne strojové učenie využíva v reklame a médiách, Affectiva využila potenciál umelej inteligencie pre systém riadenia.

ZDROJ | Affectiva

Softvér MIT Media Lab umožní výrobcom automobilov pridať túto technológiu do svojich modelov. Týmto systémom by mohli výrobcovia predísť nehodám, ktoré spôsobia ospalí, vyčerpaní, alebo rozptýlení vodiči.

Tvár a hlava vodiča bude snímaná RGB aj infračervenými kamerami. Systém umelej inteligencie následne porovná výrazy tváre a emócie, ktoré predstavujú, napríklad hnev, prekvapenie, radosť. Ospalosť sa vyhodnotí zo zívania či zatvárania očí.

https://youtu.be/V_rr7pDPdNM

Ak by sa emocionálna umelá inteligencia začala naozaj využívať v praxi, znamenalo by to, že vaše auto, síce prešpikované modernou elektronikou, bolo by plné kamier, mikrofónov a softvéru na sledovanie. Systém by zistil, či ste v pohode, alebo nahnevaný, prípadne ste nevyspatý. To by mohlo viesť k tomu, že ak by ste boli nespôsobilý na bezpečnú jazdu, umelá inteligencia by plne prevzala riadenie vozidla.

Pozrite siUmelá inteligencia nahradí lekárov, aj právnikov. Čiastočne

Ako sa hovorí, všetko už bolo vymyslené. Tento softvér môže niekomu pripadať ako nosenie dreva do hory, aspoň na Slovensku. Každý správny šofér u nás už dávno má pri sebe chodiacu emocionálnu umelú inteligenciu, ktorá kedykoľvek prevezme riadenie nad jeho vozidlom. Manželku.

ZdrojAffectiva

Komentáre k článku