AeroMobil – nová pýcha Slovákov bude odhalená v Monaku

ZDROJ | AeroMobil

Slováci môžu byť opäť na niečo hrdí. Firma AeroMobil predstaví svoj najnovší model a to už o pár dní v Monaku na výstave Top Marques Monaco 2017.

Vzlietnuť sme ho videli už pred takmer tromi rokmi, no teraz prichádza chvíľa, kedy sa z konceptu stal takmer hotový produkt, ktorý si čoskoro budeme môcť aj kúpiť.

20. apríla sa na výstave superáut Top Marques Monaco predstaví nová generácia AeroMobilu, lietajúceho auta, ktoré bude prvé komerčne dostupné lietajúce vozidlo so stovkami vylepšení v oblasti dizajnu a technológií.

ZDROJ | AeroMobil

Pozrite siČlen tímu konštruktérov lietajúceho auta sníval o profesii pilota stíhačky

Musíme uznať, že dizajnovo sa AeroMobil poriadne posunul a z modrého auta s výraznou prednou maskou, sa nám vykľul nádherný kúsok, ktorého črty pripomínajú Lamborghini.

Pre porovnanie si môžete pozrieť model AeroMobil 3.0, ktorý sa nám ukázal v celej svojej kráse ešte v roku 2014.

https://www.youtube.com/watch?v=kzYb68qXpD0&t=154s

Tím stojaci za najnovším AeroMobilom, vedený generálnym riaditeľom Jurajom Vaculíkom a technickým riaditeľom Douglasom MacAndrewom, postavil vozidlo v súlade s existujúcimi regulačnými rámcami platnými pre autá aj lietadlá.

V Monaku bude AeroMobil predstavený prvým potenciálnym zákazníkom a investorom.​ AeroMobil je kompletne integrované lietadlo a zároveň plne funkčné štvorkolesové vozidlo s hybridným pohonom. Cieľom je efektívna doprava, ktorá bude šetrná voči životnému prostrediu.

Pozrite siAeroMobil 3.0 – dopravná revolúcia zo Slovenska

AeroMobil umožní rýchle cestovanie na stredné vzdialenosti a dopravu do lokalít s chýbajúcou infraštruktúrou. Predobjednávky na AeroMobil budú spustené už v tomto roku, takže ak vás lietajúce auto zaujalo, neváhajte.

Ak náhodou budete v dňoch 20.-23. apríla v Monaku, v priestoroch Grimaldi Forum si môžete pozrieť najnovší AeroMobil.

Vyzerá to tak, že novej éry efektívneho a zaujímavého cestovania sa dočkáme už čoskoro a najlepšie na tom je, že to celé vymysleli Slováci.

ZdrojAeroMobil

Komentáre k článku