AeroMobil mieri do spoločnosti čínskeho draka

Jeden z najznámejších slovenských startupov mieri na čínsky trh. AeroMobil, ktorý už niekoľko rokov pracuje na vývoji  osobných leteckých dopravných prostriedkov na cestovanie v mestách aj mimo nich, posúva dopravu z dvojrozmernej do trojrozmernej dimenzie.

Na najväčšom trhu v dobrej spoločnosti

Prvé lietajúce auto zo Slovenska spája v jednom vozidle benefity automobilovej a leteckej technológie. Dokáže zabezpečiť efektívnejšie a k životnému prostrediu šetrnejšie cestovanie na krátke a stredné vzdialenosti aj v oblastiach s obmedzenou cestnou infraštruktúrou.

Pozrite siAeroMobil 5.0 – Slováci tvoria elektrické lietajúce auto s kolmým štartom

Neprekvapuje preto, že lietajúce auto – aktuálne vo verzii 4.0 – vzbudzuje záujme doma, aj v zahraničí. AeroMobil 4.0 je elektrickým hybridným vozidlom v prevedení STOL (krátky vzlet a pristátie) a na našich stránkach sme sa mu už venovali.

https://www.youtube.com/watch?v=2cCngTljr_M

Po viacerých prezentáciách doma aj v zahraničí, bude mať v dňoch 5. až 10. novembra 2018 svoju premiéru aj v Číne. Stane sa tak v rámci medzinárodnej výstavy China International Import Export v Šanghaji (CIEE).

ZDROJ | AeroMobil

AeroMobil svoje lietajúce auto predstaví na čínskej medzinárodnej výstave v spolupráci so spoločnosťou Orient International Holding. CIEE je medzinárodná výstava zameraná na podporu liberalizácie obchodu, ekonomickú globalizáciu a otváranie čínskeho trhu svetu.

Pozrite siJaponsko chce byť lídrom v lietajúcich autách, pripravuje predpisy

Orient International Holding, na pozvanie ktorej sa AeroMobil zúčastňuje tejto prestížnej výstavy, je jednou z najväčších obchodných skupín v Číne. Zároveň podporuje aj celé podujatie CIEE. Pre slovenského výrobcu to predstavuje významnú príležitosť.

ZDROJ | AeroMobil

Čína je totiž najväčším svetovým trhom automobilov a podľa Medzinárodnej asociácie leteckých dopravcov (IATA) sa stane do roku 2022 aj najväčším leteckým trhom na svete pred USA.

Už čoskoro komerčne

Najnovší model AeroMobilu v sebe spája to najlepšie z inovácií v automobilovom a leteckom priemysle. Dodržiava bezpečnostné normy, používa ľahké materiály a jeho exteriér je vysoko aerodynamický. Majiteľom dopraje skutočnú slobodu pohybu vďaka hybridnému elektrickému pohonu, ktorý vozidlo využíva na cestách a spaľovaciemu motoru, ktorý využíva vo vzduchu.

Prvé dodávky môžu zákazníci očakávať medzi rokmi 2020 a 2021 po úspešnej certifikácii regulačnými úradmi, ale o záujemcov nemá výrobca núdzu už dnes.

ZDROJ | AeroMobil

„Spoločnosť AeroMobil teší, že sa už o pár dní zúčastní na medzinárodnej výstave v Šanghaji a preskúma tak príležitosti na čínskom trhu. AeroMobil ako inovatívna spoločnosť v oblasti leteckej a automobilovej dopravy verí, že čínska vláda má jasnú predstavu o využití inovatívnych technológií na modernizáciu svojej dopravnej infraštruktúry. Zároveň očakávame, že sa posilnia väzby s ostatnými regionálnymi trhmi,“ hovorí Juraj Vaculík, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti.

Pozrite siRolls-Royce mieša karty na trhu lietajúcich taxíkov

Firma sa však pozerá aj do budúcnosti a popri súčasnej verzii „krídlatého“ lietajúceho auta Aeromobil 4.0 pre krátke vzlety a pristátia (STOL) vyvíja aj „hybridný dron“ Aeromobil 5.0 schopný vertikálnych vzletov a pristátí (VTOL).

ZDROJ | AeroMobil

V budúcnosti budú čínske a ázijské trhy pre osobnú leteckú mobilitu mimoriadne perspektívne. Už dnes sa vývojom podobných lietajúcich vozidiel zaoberajú firmy v Číne, aj v Japonsku. Pravidlo, že doma sa nikto nestal prorokom, neplatí pre výrobcov na takom obrovskom trhu, akým je čínsky.

Naopak, pre mnohých svetových výrobcov – vrátane automobiliek – je tamojší trh kľúčom k úspechu, preto tam budujú svoje filiálky. Zaujímavé príležitosti sa tu núkajú aj pre slovenský Aeromobil.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku