Adreno 630 sa s výnimkou na Apple vzďaľuje konkurencii

ZDROJ | Qualcomm

Ešte predtým, ako sa Snapdragon 845 oficiálne dostane na trh nám Qualcomm poskytol náhľad toho, čo ponúkne. A že sa je na čo tešiť čísla potvrdili.

Doteraz najvýkonnejší procesor od výrobcu Qualcomm bude využívať nový dizajn založený na Cortex-A75 a A55. Nájdeme tu tak štyri úsporné a štyri výkonné jadrá. Tie však už nebudú rozdelené medzi dva clustery, čo umožňuje technológia DynamIQ. Procesor je stavaný na 10 nm technológii.

Najvyššia frekvencia pre štyri výkonné jadrá bola stanovená na 2,8 GHz (oproti 2,47 GHz pri Snapdragone 835). To však neznamená, že takéto čísla aj reálne nájdeme v smartfónoch s týmto čipom. Výrobcovia si totiž takmer vždy nechávajú istú rezervu. Aj tak by sme sa mohli dočkať nárastu vo výkone približne o 25 %.

ZDROJ | Geekbench

Vyzerá to však tak, že tento rok viac pozornosti dostal grafický čip. Ten výrobca nazval Adreno 630 a ponúknuť má o 30 % nižšiu záťaž na batériu, zatiaľ čo výkon sa má zvýšiť o totožných 30 %. V testoch, ktoré Qualcomm poskytol, sa Adreno 630 vzdialil konkurencii o niekoľko tisíc bodov. Portál Anandtech sa dokonca vyjadril, že tento rok nečaká, že by sa ostatní výrobcovia GPU od Qualcommu priblížili.

ZDROJ | GFXBench

Jediným premožiteľom zostáva iPhone X s jeho A11 Bionic procesorom. Ten vo väčšine testov dopadol lepšie, no prvú priečku v benchmarku 3DMark si odniesol práve Adreno 630.

ZDROJ | 3D Mark

Okrem výkonu ponúkne Snapdragon 845 aj nové riešenia vrámci sietí. Nachádza sa tu X20 modem s teoretickou rýchlosťou 125 MB/s, ale aj nový štandard Wi-Fi 802.11ad.

Všetky ďalšie detaily sa dozvieme už čoskoro na konferencii MWC 2018, ktorá začína už 26. februára.

ZdrojAndroid Police

Komentáre k článku