Adobe sľubuje v svojich appkách funkcie, z ktorých padneme na zadok!

ZDROJ | Adobe

Spoločnosť Adobe má za sebou úspešný týždeň. Na konferencii Adobe Max 2019 predstavila dlho očakávaný Photoshop pre iPady, novú mobilnú appku Photoshop Camera, ale aj množstvo ďalších noviniek.

Adobe nás zavalilo novými automatizovanými funkciami, ktoré momentálne vyvíja pre svoje aplikácie, ma mobilné, ale aj desktopové zariadenia. Bez pomoci umelej inteligencie, bežiacej na platforme Sensei, by to nebolo možné. Pozrime si, na čo sa môžeme v blízkej dobe tešiť.

SweetTalk

Ak raz príde nástroj Adobe SweetTalk medzi používateľov, celkom isto spôsobí revolúciu v animácii. Už nebude nutné, aby ovládali remeslo kresby a animácie. Adobe Sensei dokáže analyzovať vopred zaznamenaný zvuk a potom automaticky oživiť 2D statický obraz, vrátane pohybov úst a mimiky tváre počas rozprávania.

LightRight

Adobe LightRight sa môže stať svätým grálom pre fotografov, ktorí neustále vylepšujú a upravujú svoje fotografie, napríklad v Adobe Lightroom. Pomocou Adobe Sensei sa dá technológia LightRight použiť na radikálne prispôsobenie osvetlenia fotografie po nasnímaní – a to nielen z hľadiska celkovej expozície alebo jasu.

Nástroj dokáže vypočítať 3D rozmery objektov v 2D obraze, vytvoriť správne tiene po zmene intenzity a polohy simulovaného slnka.

Pozrite siAdobe Gemini je určený na ilustráciu, maľbu a kresbu

ProjectAboutFace

ProjectAboutFace používa strojové učenie na analýzu fotografií a hľadanie nepatrných signálov, že došlo k digitálnej manipulácii. Napríklad vzory pixelov, skopírované z iných obrázkov, alebo interpolácia, ktorá sa použila na vyplnenie chýbajúcich častí.

 

ProjectAboutFace poskytne okrem overenia pravosti a pravdepodobnej manipulácie s fotografiou aj možnosť zrušenia týchto úprav – a to bez toho, aby používateľ vedel, ako vyzerala pôvodná fotografia. Kruh sa tak uzavrie, počítač umožní nielen pozmeňovanie obrázkov, ale aj ich vrátenie do pôvodného stavu.

Allin

Majitelia (nielen) mobilov od nepamäti riešia problém, ako dať do skupinovej fotografie všetkých, vrátane fotografa. Bez toho, aby bolo nutné používať drahý a málo praktický statív, vyvinulo Adobe nástroj Allin poháňaný umelou inteligenciou. Ten analyzuje sériu fotografií, zistí, kto chýba v konkrétnom zábere, potom obrázky automaticky oreže a zloží do výslednej fotografie aj s fotografom.

Pozrite siAdobe Premiere Rush – program na úpravu videí stvorený pre YouTuberov

ImageTango

Táto funkcia príde vhod náročným tvorcom pri produkcii umeleckých diel bez toho, aby museli do nekonečna zdokonaľovať svoj talent. ImageTango je nástroj, ktorý inteligentne aplikuje textúru z jedného obrázka na druhý, takže to, čo je sotva rozpoznateľný objekt na obrázku, sa dá zmeniť takmer na fotorealistickú skicu jednoduchým nasmerovaním objektívu fotoaparátu.

AwesomeAudio

Niekedy dokáže pokaziť celkový dojem zo zostrihaného videa zlé ozvučenie. AwesomeAudio sľubuje tvorcom obsahu, že sa nebudú musieť starať o zvuk pri natáčaní. Pomocou tohto softvéru bude možné zvuky izolovať, vyčistiť a automaticky vyladiť, aby zneli tak, akoby boli zachytené v profesionálnom nahrávacom štúdiu.

ZdrojGizmodo,Adobe

Komentáre k článku