Adobe Project Felix – 3D si môže vytvoriť už ktokoľvek

ZDROJ | Adobe

Známy tvorca špičkových programov na tvorbu a spracovanie multimediálneho obsahu, Adobe, predstavuje nový nástroj Project Felix. Ten je určený na vytváranie realistických 3D obrazov nielen pre profíkov, ale aj bežných používateľov.

adobe-project-felix-3-2
ZDROJ | Adobe

Adobe Project Felix predstavený na Adobe MAX 2016 je navrhnutý na vytváranie hyperrealistických 3D obrazov, ktoré je možné vytvárať jednoduchými a rýchlymi krokmi priamo z 2D obrazu.

Práve to má byť jeho najväčšia devíza, pretože používateľ/tvorca nemusí ovládať žiadne komplikované grafické 3D programy. Project Felix jednoducho otvorí, vyberie si model, s ktorým chce pracovať a už ho len dotvára.

https://www.youtube.com/watch?v=yaMjHn-RJYA

3D modely, rôzne materiály či svetelné scény je možné rýchlo stiahnuť priamo z Adobe Stock, samozrejme priamo cez appku Project Felix. Stock by mal obsahov tisícky 3D modelov, materiálov a svetiel optimalizovaných pre použitie v programe Project Felix.

Project Felix príde na trh síce až v roku 2017, no už tu máme november, takže tak dlho to už nepotrvá. Ak ste ale netrpezliví, môžete skúsiť beta program pre Windows 10 a OS X, resp. macOS, ktorý sa má objaviť ešte tento rok.

adobe-project-felix-8-2
ZDROJ | Adobe

Keynote z Adobe MAX 2016 s predstavením Project Felix si môžete pozrieť v samostatnom videu:

https://www.youtube.com/watch?v=dn_9u1qtQ8s

ZdrojAdobe

Komentáre k článku