Adobe Photoshop CC príde v plnej verzii na iPad už v roku 2019!

ZDROJ | Adobe

Používatelia už dlhšiu dobu žiadajú firmu Adobe, aby vytvorili plnú verziu Photoshopu aj pre ich iPady. Ich prosby boli vypočuté a už na budúci rok by mala prísť plná verzia aj na tieto zariadenia. Túto potešujúcu informáciu oznámila firma včera na konferencii Adobe MAX v Los Angeles.

Nedá sa povedať, že by Photoshop nebol doteraz dostupný pre iPady. Bolo ich dokonca niekoľko, ale každá sa zameriavala na prinášanie špecifických funkcií a mali obmedzenú funkčnosť, keďže doterajšie zariadenia nemali potrebný výkon. Išlo o aplikácie Express, Sketch, Mix a Fix. Dnes je už situácia iná a Adobe tvrdí, že potrebný výkon je už nielen v iPadoch, ale aj v nových iPhonoch.

https://youtu.be/ccSBlU8YB90

Adobe tak mohla včera predstaviť na konferencii Adobe MAX skutočný Photoshop CC, ktorý bude konečne dostupný nielen v desktopovej verzii, ale aj pre iOS. V praxi to znamená, že používatelia budú môcť otvárať a upravovať súbory vo formáte PSD na svojich iPadoch pomocou rovnakých nástrojov, ktoré poznajú zo svojich počítačov.

Pozrite siAdobe využije umelú inteligenciu vo Photoshope aj na rýchly výber objektov

Bude tam lišta s nástrojmi a výkonným systémom pre vrstvy, výber, maskovanie, filtre, úpravy a ďalšie pokročilé funkcie. Pohotshop bude prispôsobený iPadu nielen gestami, ale i jeho dotykovému ovládaniu.

Vďaka Creative Cloudu budú súbory synchronizované, takže nebude problém uloženú prácu dokončiť na inom zariadení. Keďže aplikácie pre desktop aj iPad budú zdieľať rovnakú kódovú základňu, pri prechode medzi zariadeniami nebude potrebný žiaden export, konverzia ani iná úprava. Toto bezproblémové synchronizovanie umožní Cloud Documents, ďalšia nová funkcia v Creative Cloude.

ZDROJ | Adobe

Spoločnosť Adobe však upozornila, že verzia Photoshop CC for iPad 1.0 príde s menšou sadou základných funkcií, zvyšok sa bude priebežne pridávať pomocou neskorších aktualizácií. Adobe zatiaľ neurčila časový plán, kedy sa doplnia všetky funkcie známe z desktopového rozhrania.

Okrem Photoshopu pre iOS predstavila firma aj ďalšie zaujímavé inovácie v „plnom“ Photoshope, ktorý sa dočkal spolu s Dimension CC 2.0 veľkej aktualizácie. Ďalej pribudla spomínaná funkcia Cloud Documents, alebo projekt Areo – nový autorizačný nástroj rozšírenej reality, ktorý umožní vytvárať interaktívne príbehy s digitálnym obsahom pripraveným pre reálny svet. Firma Adobe tiež ukázala projekt Gemini, špecializovanú aplikáciu na kreslenie a maľovanie v iPade. Aplikácia bude disponovať rastrovou a vektorovou grafikou. Obsah vytvorený v Gemini sa bude synchronizovať s desktopovou aplikáciou Photoshopu a perfektne ju tak doplní.

Project GeminiZDROJ | Adobe

Na záver ešte pripomeňme, že spoločnosť Adobe zatiaľ nepovedala, ktoré modely budú kompatibilné s novou aplikáciou Photoshop CC, je však pravdepodobné, že bude určená pre iPady Pro, ktoré navyše umožňujú prácu s Apple Pencil.

ZdrojAdobe Blog

Komentáre k článku