Adobe Photoshop CC pridáva viacero šikovných noviniek

ZDROJ | Adobe

Ak patríte medzi tých, ktorí používajú známy Adobe Photoshop, určite si zachytili, že tvorca softvéru pripravil update. Ten prináša hneď niekoľko noviniek, ktoré určite zaujmú aj laika, nielen profesionála.

Adobe Photoshop CC update 2
ZDROJ | Adobe

Po poslednej novembrovej (30.11.2015) ide o prvý väčší tohtoročný update Photoshopu CC. Prináša napríklad vylepšenú službu Libraries pre rôznych členov, ktorí knižnicu môžu „čítať“, ale nie upravovať, ponúkne však aj filtrované vyhľadávanie v Adobe Stock.

Adobe Photoshop CC je po novom vraj aj rýchlejší a responzívnejší. Podľa tvorcov je napríklad Funkcia výplne 3x rýchlejšia, zoznam písiem sa zobrazuje 4x rýchlejšie.

Novinkou sú aj vylepšené kresliace plochy. Do iných kresliacich plôch je možné duplikovať vrstvu alebo skupinu vrstiev, rýchlo meniť pozadia kresliacich plôch a zobrazovať kresliace plochy s priehľadným pozadím.

https://www.youtube.com/watch?v=tvGKut9yG-M

Pre profesionálov s Windows 10 sa má zas hodiť podpora Microsoft 3MF 3D formátu. Navyše, zdroje aplikácie Photoshop CC môžete kopírovať a priliepať priamo do novej aplikácie Adobe XD pre navrhovanie webových lokalít, mobilných aplikácií a vytváranie prototypov.

Zlepšil sa aj výber a maskovanie, pričom pomocou nástrojov, ako je štetec na presné nastavenie okrajov, môžete vraj dokonale oddeliť prvky popredia a pozadia.

https://www.youtube.com/watch?v=H5vT0lyKSTg

Horúcou novinkou je Orezanie podľa obsahu, ktoré funguje pri aj v prípade, keď pomocou nástroja na orezanie otočíte obrázok alebo rozšírite plátno viac, než je pôvodná veľkosť obrázka.

https://www.youtube.com/watch?v=Lqwf-3Wux0g

Ďalšou šikovnou novinkou je analyzovanie, identifikovanie a navrhovanie zodpovedajúceho písma v latinke z obrázka alebo fotografie. Odpadá tak nutnosť zdĺhavého hľadania perfektného písma. Okrem toho je možné priamo z kontextovej ponuky používať alternatívne piktogramy pre konkrétne znaky.

https://www.youtube.com/watch?v=GyW44Tnwh-Y

Vylepšená funkcia Liquify podľa tváre automaticky identifikuje oči, nosy, ústa a ostatné črty tváre a umožňuje jednoducho ich upraviť. Hodí sa to hlavne pri retušovaní portrétov.

Adobe Photoshop CC update
ZDROJ | Adobe

 

ZdrojAdobe

Komentáre k článku