Adobe má novú špeciálnu aplikáciu PsC pre fotoaparát v smartfónoch

ZDROJ | Adobe

Adobe počas svojej konferencie AdobeMAX predstavilo úplne novú mobilnú aplikáciu, ktorú majú vraj oceniť hlavne tí, ktorí často fotia práve so smartfónom (alebo tabletom). Adobe Photoshop Camera (PsC) zatiaľ nie je dostupná pre verejnosť, no tvorcovia ukázali aspoň jej základné funkcie. A je sa veru na čo tešiť.

ZDROJ | Adobe

Všetci milovníci sociálnych sietí zaplesajú, pretože to, čo dokáže Photoshop Camera vytvárať z inak bežných záberov je úctyhodné. Samozrejme, od reality majú výsledné zábery často veľmi ďaleko, no o tom sú dnešné sociálne siete. Len ťažko nájdete úspešného instagramera či instagramerku, ktorí by svoje fotky neupravovali.

Adobe Photoshop Camera im túto prácu uľahčí a to celkom výrazne. Presnejšie im ju uľahčí umelá inteligencia Sensei, ktorá bude schopná spracovávať snímanú scénu v reálnom čase.

ZDROJ | Adobe

Umelá inteligencia má byť natoľko múdra, že bude presne vedieť čo je na zábere a s týmito objektami bude schopná ďalej pracovať. Napríklad pri úprave nebude zohľadňovať iba základné parametre ako väčšina aplikácií v obchodoch s aplikáciami, ale dokáže upravovať aj detaily ako tonalitu záberu podľa úprav.

ZDROJ | Adobe

Upraviť záber ale bude možné nielen počas fotenia, ale aj po ňom. Na výber majú byť „tony“ najrôznejších efektov a vylepšení. Chýbať nemajú ani vytvárania animácií priamo v reálnych fotkách. Originálne zábery majú pritom vždy ostať v pamäti pre možné ďalšie úpravy.

To, že PsC je práve pre instagramerov (a iných sociálno-sieťových závislákov) dokazuje aj fakt, že pre Early Access k appke musíte vyplniť dotazník, v ktorom okrem mena a veku sa Adobe vypytuje či sa považujete za profi, alebo aspoň semi-profi fotografa, ako často postujete svoje fotky na sociálne siete, ako dlho ich predtým upravujete, či fotíte viac mobilom apod.

ZDROJ | Adobe

Adobe Photoshop Camera nie je zatiaľ dostupná pre bežných používateľov, ale iba pre vybranú skupinu testerov a ľudí, ktorí vyplnia vyššie spomínaný dotazník. Z nich si má Adobe vybrať obmedzený počet, ktorý bude môcť aplikáciu testovať až do jej uvedenia začiatkom budúceho roku. Aplikácia má byť bezplatná, no očakávam, že vybrané unikátne filtre od svetoznámych tvorcov budú za poplatok.

ZdrojAdobe

Komentáre k článku