Adobe využije umelú inteligenciu vo Photoshope aj na rýchly výber objektov

Zmenu pozadia na fotografiách (hlavne ľudí) aj vďaka Photoshopu pozná asi každý. Adobe, tvorca populárneho Photoshopu, chce tento vcelku komplikovaný proces výrazne zjednodušiť – pomocou umelej inteligencie.

ZDROJ | Adobe

Novú funkciu s názvom Select Subject (Výber objektu), ktorú priamo podporuje umelá inteligencia základu Sensei, predstavila vo videu Adobe Meredith Payne Stotzner, produktová manažérka Photoshopu. Kým v súčasnosti je výber objektu, ktorý chcete vyrezať doslova nočnou morou, v budúcom update Photoshopu pribudne tlačidlo, ktoré skráti čas na minimum.

ZDROJ | Adobe

O výber sa totiž postará automatika, presnejšie strojové učenie. Výber má trvať iba niekoľko sekúnd a fungovať bude na akúkoľvek scénu, dokonca aj tie s komplikovaným pozadím. Všetko ale nie je dokonalé, čo dobre vidieť aj na labách psov. Zatiaľ však ide iba o ukážku budúcej funkcie.

https://www.youtube.com/watch?v=x-9qYLr15tU

Keďže aj umelá inteligencia so strojovým učením môže mať problémy s veľmi jemnými detailami výberovej časti. Preto nebudú chýbať ani klasické nástroje pre doladenie výberu. Na druhej strane, vďaka strojovému učeniu sa bude zlepšovať aj samotná funkcia. A keďže Photoshop používajú milióny ľudí na celom svete, Sensei bude mať dostatok priestoru na zlepšovanie funkcie.

ZDROJ | Adobe

Pozitívne je i to, že fotografi nebudú musieť priplácať za plug-iny tretích strán, ktoré vedia túto činnosť zautomatizovať. Select Subjet bude priamo súčasťou Photoshopu.

ZDROJ | Adobe
ZDROJ | Adobe

Select Subject bude súčasťou budúceho balíka, ktorý je postavený na technológii Sensei. Do nej Adobe vkladá veľké nádeje práve vďaka podpore zo strany umelej inteligencie.

ZdrojYouTube

Komentáre k článku