Adobe Gemini je určený na ilustráciu, maľbu a kresbu

ZDROJ | Adobe

Adobe predstavuje projekt Gemini, novú aplikáciu pre kreslenie a maľovanie. Reaguje tak na dopyt po takomto type programu priamo od ľudí, ktorí sa živia kreatívnou prácou.

Kresba býva prvým kontaktom s tvorivosťou človeka, skôr ako sa naučí poriadne chodiť, alebo rozprávať. Je základom pre väčšinu pracovných postupov, od prezentovania nápadov, cez vizualizáciu plánovania až po umenie.

https://www.youtube.com/watch?v=VkBSgTez8Wc

Nové technológie vďaka smartfónom a hlavne tabletom umožňujú návrat k tradičnej forme kreslenia, či už prstom, alebo pomocou pera priamo na ploche displeja. Adobe pri predstavení iPadu Pro a Apple Pencil ukázalo aplikáciu Photoshop Sketch, ktorá bola optimalizovaná pre tieto kreatívne nástroje. Neskôr pribudla aplikácia Adobe Illustrator Draw.

ZDROJ | Adobe

Adobe si však po čase uvedomilo, že potrebuje rozšíriť svoju ponuku o mobilnú aplikáciu na kreslenie a maľovanie. Po rozhovoroch so stovkami ilustrátorov sa dozvedelo o ich ťažkostiach s pracovnými postupmi na ploche v mobilných zariadeniach. A tak sa zrodil projekt Gemini, ktorý Adobe ohlásilo už minulý rok v októbri.

Projekt Gemini je aplikácia na kreslenie a maľovanie novej generácie. Jeho funkcie sa zamerajú na kreatívne postupy, ktoré umožnia plnohodnotne tvoriť na mobilných zariadeniach. Beta verzia sa teraz dostala medzi hŕstku newyorských umelcov na testovanie. Gemini umožňuje kreslenie rastrovými a vektorovými štetcami a kombinuje nástroje z iPadu – Adobe Illustrator Draw a Photoshop Sketch do jednej aplikácie.

Pozrite siViac falošných videí vďaka Adobe After Effects?

Projekt Gemini má takmer rovnaké UI ako Photoshop pre iPad, čo je určite výhoda, než si zvykať na úplne nové rozloženie. Človek navyknutý na prácu v jednom systéme nemá problém prejsť na druhý.

https://www.youtube.com/watch?v=f2RCPAX7cac

Adobe Gemeni má prísť najskôr pre iPady, potom prídu na rad zariadenia s Windows a nakoniec dôjde na aj Android. Gemini a Photoshop for iPad prídu na trh v priebehu tohto roku, ceny zatiaľ nie sú známe, členovia služby Creative Cloud ich zrejme dostanú ako súčasť predplateného balíka.

ZdrojAdobe

Komentáre k článku