ADATA RC300 je prvá palubná kamera výrobcu pamäťových modulov

Spoločnosť ADATA Technology, ktorú poznáme ako výrobcu pamäťových modulov, sa pustil do segmentu tzv. „dash cam“, teda palubných kamier (čiernych skriniek) a predstavil svoj prvý produkt z tejto oblasti. Je ním model RC300 Dash Recorder.

ADATA RC300 01
ZDROJ | ADATA

Jeho prioritnou výhodou je podpora microSDXC kartiet až do 128 GB. Malo by sa vám, podľa vyjadrenia výrobcu, na ňu zmestiť 1 120 minút (18 h. 40 min.) videí v rozlíšení Full HD 1080p pri 30 fps. ADATA kameru RC 300 dodáva s 16 GB micro SDHC kartou v balení.

Pozrite sieCall je čierna skrinka, ktorú budú čoskoro mať všetky nové autá

Kameru ADATA RC300 jednoducho nainštalujete na predné sklo, alebo iný upevňovací bod, ako ktorúkoľvek inú palubnú kameru. Záznam sa na 1/3” CMOS snímač dostáva cez 6-vrstvovú poškriabaniu a deformácii odolnú optiku (6G+1 A-Class) s infračerveným filtrom a protislnečnou clonou. Jej clonové číslo je f/2.0 a šírka záberu 140°.

ADATA RC300 09
ZDROJ | ADATA

ADATA RC300 má integrovaný G-Sensor, ktorý dokáže identifikovať smer prípadného nárazu. Ako je zvykom u iných palubných kamier, aj v ADATA RC300 je možné obsah uzamknúť, aby sa zabránilo jeho neoprávnenému odstráneniu.

Kamera umožňuje štandardné nahrávanie, automatickú slučku, manuálnu slučku alebo nastavenie zvoleného časovaného nahrávania. Taktiež môžete vyhotovovať fotografie. Priebeh záznamu, alebo uložené videá či fotografie si prezriete na 2-palcovom LCD displeji.

Palubná kamera ADATA RC300 môže byť zaujímavým spestrením trhu v tomto segmente. Škoda len, že sme sa z tlačových, ani iných momentálne dostupných oficiálnych materiálov nedozvedeli ani jej cenu, ani prípadnú dostupnosť na našom trhu.

ADATA RC300 05
ZDROJ | ADATA

Ukážka videa nasnímaného kamerou ADATA RC300 cez deň:

https://www.youtube.com/watch?v=O7K3fFONEk8

ZdrojADATA

Komentáre k článku