Acer Switch Alpha 12 – hybridný konkurent pre Surface Pro 4

ZDROJ | Acer

Acer na včerajšej tlačovke predstavil hneď niekoľko noviniek, medzi ktorými sa objavil aj nový hybrid, model Acer Switch Alpha 12. Ten bude veľkým konkurentom pre modely ako HP Spectre X2 či dávnejšie predstavený Microsoft Surface Pro 4.

RECENZIAAcer Switch Alpha 12 – silný procesor a tiché chladenie

Acer Switch Alpha 12 5
ZDROJ | Acer

Novinka ponúkne 12,1″ IPS QHD displej (2 560 x 1 440 px). Nad displejom sú stereo reproduktory, ale aj Intel RealSense 3D kamera pre viaceré aplikácie vo Windows 10, vrátane odomykania pomocou tváre. Nechýba ani Full HD webkamera.

V zadnej časti tabletu nechýba výklopný stojan, ktorý je možné nastaviť do najrôznejších polôh pre pohodlnejšie pracovanie alebo sledovanie filmov. V spodnej časti je navyše pogumovaný, aby sa nešmýkal ani na klzkých povrchoch.

https://www.youtube.com/watch?v=tet9OnXYRCc

Tabletová časť s rozmermi 292,1 x 201,4 x 9,5 mm má hmotnosť 900 gramov a je v nej všetok potrebný hardvér. O plynulý chod sa stará niektorý z procesorov Intel Core i3, i5 alebo i7, 4 alebo 8 GB pamäť RAM, grafika Intel HD Graphics 520.

Vnútorná pamäť môže mať od 128 do 512 GB, je typu SSD. Tú je možné rozšíriť len externým diskom, ktorý pripojíte cez jediné USB-C rozhranie. Cez tento port sa novinka i nabíja a rozširuje svoje pôsobenie.

Acer Switch Alpha 12 4
ZDROJ | Acer

So samostatne predávaným dockom Acer USB Type-C Dock bude napríklad možné k Switch Alpha 12 pripojiť aj 2 externé monitory. Ten má navyše HDMI, Display Port, 2x USB 3.1 a 3x USB 2.0.

Procesor je chladený bez ventilátora pomocou novej technológie LiquidLoop od Aceru. Ide o formu chladenia kvapalinou, čím je hybrid úplne tichý. Vo výbave nechýba ani Wi-Fi 802.11ac s 2×2 MU-MIMO anténami či Bluetooth 4.0. LTE modem novinka ale neponúkne.

Acer Switch Alpha 12 2
ZDROJ | Acer

V balení bude štandardná klávesnica s hrúbkou len 5,85 mm. V predaji však bude aj jej podsvietená verzia. Obe klávesnice sa pýšia zdvihom tlačidiel len 1,4 mm. V časti s klávesnicou nechýba ani multidotykový touchpad. Klávesnica sa pripája cez magnetické pánty.

V predaji bude aj stylus Acer Active Pen, ktorý dokáže rozpoznávať 256 úrovní prítlaku. Hodí sa do Windows 10, ktorý stylusy podporuje (bude podporovať) pomerne výrazne.

Acer Switch Alpha 12 bude v predaji od júna s cenou od 727 €.

Acer Switch Alpha 12 1
ZDROJ | Acer

ZdrojAcer

Komentáre k článku