Acer Swift 5 – najľahší 15,6-palcový notebook na svete?

ZDROJ | Acer

Acer Swift 5 bude patriť medzi najľahšie notebooky svojej triedy. 15,6-palcový laptop má totiž váhu nižšiu ako jeden kilogram. Niekde sa ale kompromisy robiť museli. V čom teda novinka zaostáva?

Na minuloročnej výstave IFA 2017 predstavil taiwanský výrobca elektroniky Acer Swift 5 so 14-palcovou obrazovkou a váhou 0,97 kilogramu. Dosiahol to použitím ultraľahkej zliatiny horčíka a lítia pre vrchný a spodný kryt a zliatiny horčíka a hliníka pre oblasť vyhradenú na položenie rúk, pričom tento výrobný proces je tento rok rovnaký. Podľa Jerryho Houa, generálneho riaditeľa divízie spotrebiteľských notebookov, mala spoločnosť na zariadenie skvelé ohlasy. V trende laptopov pod jeden kilogram preto pokračuje, zväčšuje však uhlopriečku.

ZDROJ | Acer

Zachovanie nízkej hmotnosti sa podarilo i vďaka nižším rámikom okolo obrazovky, kvôli ktorým má nový 15,6-palcový Acer Swift 5 veľmi podobné telo ako minuloročná 14-palcová verzia. Tie majú hrúbku len 5,87 milimetra, čo predstavuje pomer obrazovky ku veku 87,6 percenta. Dotyková obrazovka má potom Full HD rozlíšenie (1 920 x 1 080 px), technológiu Acer Color Intelligence pre lepšie farby i Acer BluelightShield na blokovanie modrého svetla po zájdení slnka. I napriek zachovaniu tenkých rámikov sa webkameru podarilo vtesnať nad displej.

Pozrite siAcer Swift 7 je opäť najtenším notebookom na svete

Z pohľadu výkonu si používateľ môže vybrať medzi procesormi Intel Core i ôsmej generácie, pôjde tak o varianty i5 či i7. Voliteľných je aj najviac 16 GB RAM a 1 TB SSD.

Ku Acer Swift 5 bude možné pripojiť zariadenia cez dva USB 3.1 porty, USB-C druhej generácie, 3,5 mm jack, HDMI a čítačku SD kariet. Podpora pre Thunderbolt 3 sa teda nekoná. Nechýba 2×2 802.11ac Wi-Fi s kartou Intel Wireless-AC 9560 či čítačka odtlačkov prstov. Poteší i podsvietená klávesnica.

ZDROJ | Acer

O čom nás ale výrobca neinformoval je výdrž batérie. Tá bude patriť medzi najdôležitejšie parametre, práve tá totiž patrí medzi najťažšie komponenty celého notebooku. Acer však hovorí o výdrži na celý deň.

Dostupnosť ani cena zatiaľ odhalené neboli. Zaujímavou informáciou je i fakt, že Acer Swift 5 s 15,6-palcovou uhlopriečkou je stále len vo fáze prototypu. Na konferencii, ktorú Acer organizoval ukazoval model, ktorý nefungoval. Nie je preto známe ani to, koľko by mal finálny notebook vážiť. Jeho konkurent, LG Gram 15 však má len 979 gramov.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku