Acer Spin 7 – konvertibilná novinka s najtenším telom

Acer si na tohtoročnej výstave IFA 2016 pripravil naozaj množstvo noviniek a medzi nimi je určite aj konvertibilný notebook Acer Spin 7.

Acer Spin 7 live 7

Notebook Acer Spin 7 bude mať hrúbku 10,98 mm a bude vážiť 1,2 kg. Práve tá hrúbka z neho robí najtenší konvertibilný notebook na svete.

Notebook sa môže pochváliť až 14″ displejom. Systém je poháňaný Windows 10 s funkciou Continuum. Nechýbajú 360° pánty na otáčanie pre transformáciu na tablet.

Acer Spin 7 navyše disponuje technológiou Acer BluelightShield, ktorá chráni zrak používatela pred emisiami modrého svetla. Pre maximálnu sýtosť farieb si môžete konfigurovať nastavenia pomocou technológie Acer Color Intelligence.

Acer Spin 7 live 3

Pozrite siAcer Swift 7 – (zatiaľ) najtenší notebook na svete

Ak si pri notebookoch potrpíte na kvalitný zvuk, potešiť by vás mala funkcia Acer True Harmony pre ostrý zvuk.

Notebook Spin 7 patrí k prémiovému produktu Aceru. Jeho 13,3″ hliníková unibody konštrukcia, v ktorej je umiestnený 14″ Full HD IPS dotykový displej z materiálu Corning Gorilla Glass to iba dokazuje.

Acer Spin 7 live 2

Čo ale nájdete vo vnútri? Výkon zaisťuje procesor Intel Core 7, pamäť RAM je 8 GB a úložisko je solídnych 256 GB. Na laptope nájdete dva USB 3.1 porty.

Sľubovaná výdrž batérie je osem hodín.

Acer sa však nezastavil len pri Spin 7. Spolu s prémiovou triedou predstavil aj ostatné notebooky v portfóliu Spin – konkrétne ide o Spin 5 (13,3″ s možnosťou ovládanie perom Acer Active Pen); Spin 3 (15,6″ s podsvietenou klávesnicou a možnosťou dvoch úložisk) a Spin 1 (13,3″/11,6″ ako lacnejšia voľba pre študentov)

Spin 5_05
Spin 5

Pozrite siNový rad notebookov Acer Swift zahŕňa aj série Swift 1, Swift 3 a Swift 5

Spin-3_05
Spin 3

Vybrať si tak môže naozaj každý. Cenovo je rada Spin nastavená na vyššie hodnoty, no na druhej strane z portfólia si dokáže vybrať naozaj každý. Prémiový Acer Spin 7 je cenovo porovnateľný s konkurenčnými prémiovými notebookmi. Cena študentského by však mohla byť ešte o sto €  nižšia. Na druhej strane všetky nové notebooky sú konvertibilné, a teda majú dotykový displej.

Spin 1
Spin 1ZDROJ | Acer

Prémiový Acer Spin 7 sa bude predávať za 1299 € od októbra, Acer Spin 5 sa bude predávať za cenu 599 € tiež od októbra, Spin 3 sa bude predávať za rovnakú cenu 599 €, no už od septembra a voľba pre študentov Acer Spin 1 sa začne predávať až v novembri za cenu 299 €.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Komentáre k článku