Acer pridal ďalšie želiezko do strednej triedy s ochranou vašich očí

ZDROJ | Acer

Spoločnosť Acer počas výstavy MWC 2016 predstavila svoju novinku v strednej triede. Dvojica nových modelov s označením Acer Liquid Zest a Liquid Zest 4G ponúknu 5″ displeje. V oboch prípadoch sa bude jednať o HD (720p) rozlíšenie, pričom nechýba technológia Zero Air Gap. Tá sa postará o lepšiu čitateľnosť displeja aj na priamom slnku a to odstránením vzduchovej medzeri medzi displejom a ochranným sklom.

Acer Zest 03
ZDROJ | Acer

Pozrite siAcer Liquid Jade 2 láka na 1 TB úložisko, má však aj lepšie zbrane

Acer však v prípade dvoch nových modelov myslí aj na vaše oči a tak nájdete v dvojici nových modelov technológiu Acer BluelightShield, ktorá sa stará o potlačenie modrého svetla. To má preukázateľne nepriaznivé dôsledky na spánok v prípade ak svoj smartfón používate v noci a hlavne pred spaním.

Acer Zest 01
ZDROJ | Acer

Okrem toho novinky ponúknu štvorjadrové procesory s taktom 1,3 GHz v prípade modelu Liquid Zest a 1,0 GHz v prípade modelu Acer Liquid Zest 4G. Ten však navyše ponúkne aj možnosť pripojeniak rýchlym LTE sieťam. Potešením je použitie najnovšieho operačného systému Android 6.0 Marshmallow.

Acer Zest 02
ZDROJ | Acer

Po multimediálnej stránke novinky ponúknu hlavný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx a clonou F/2,0. Predný fotoaparát ponúkne 5 Mpx a model Acer Liquid Zest 4G má k dispozícii aj LED blesk a manuálne nastavenie expozície. Nechýba technológia DTS Sound Studio v prípade modelu Acer Liquid Zest a DTS HD Premium Sound v prípade modelu Acer Liquid Zest 4G.

Acer Liquid Zest by sa mal do predaja dostať v apríli, pričom jeho odporúčaná cena je 109 €. Model Liquid Zest 4G sa začne predávať v máji tohto roka za 149 €.

Komentáre k článku