Acer Predator Triton 900 – herné delo s úplne novým displejom

ZDROJ | Acer

Na výstave IFA 2018 sme sa od Aceru dočkali niekoľkých prekvapení, ktoré síce možno nikdy na Slovensku neuvidíme, no aj tak stoja za to. Okrem šialeného kresla Predator Thronos tento taiwanský výrobca predstavil aj herné delo s nezvyčajným displejom.

https://www.youtube.com/watch?v=-_eO2wBxH4c

Acer Predator Triton 900 je síce zatiaľ len prototypom, no nie je vylúčené, že sa dostane aj na svetové trhy. Na ten náš vzhľadom na očakávanú poriadne vysokú cenu ale prísť nemusí vôbec. Nebolo by to prvýkrát.

ZDROJ | Acer

Výrobca toho o novinke veľa neprezradil, no z prezentácie i videa je jasné, v čom tkvie jeho unikátnosť. V displeji. Ten je výklopný takmer o 360°, no nie tak, ako sme na to zvyknutí v iných hybridoch. Hlavne vo sfére výkonných hráčskych počítačov hybrid nebýva zvykom vôbec.

ZDROJ | Acer

Displej je totiž osadený v samostatnom ráme, ktorý sa vie otáčať okolo svojej osi v strede. Rám je zároveň na dvoch ramenách, ktoré displej otvárajú klasickým štýlom. Vďaka tomuto riešeniu je možné displej vyklopiť do takej polohy, že je bližšie k používateľovi, resp. ho preklopiť o 180°, aby obsah videl niekto sediaci oproti.

https://www.youtube.com/watch?v=fj-HkOBt-5Y

Klávesnica je posunutá až k prednej hrane notebooku, touchpad je na pravej strane klávsnice. Okrem iného slúži aj ako alfanumerická klávesnica.

ZDROJ | Acer

Predator Triton 900 má mať výkonný Intel Core procesor, najnovšiu generáciu grafickej karty RTX od NVIDIE, či Ultra HD displej s podporou NVIDIA G-Sync.

ZDROJ | Acer

Notebook majú chladiť dva chladiče s ventilátormi AeroBlade 3D novej generácie.

https://www.youtube.com/watch?v=CdT8m2M0WzQ

Viac informácií zatiaľ nie je dostupných. Kedy a za akú cenu sa novinka dostane do predaja je otázne. Ak sa dostane, lacná nebude už len preto, že bude mať poriadne nadupaný hardvér, za ktorý si výrobcovia aj v súčasnosti pýtajú viac ako 2 000 € v základe.

ZdrojAcer

Komentáre k článku