Acer Predator Orion 9000 – šialený herný desktop na kolieskach

ZDROJ | Acer

Herné desktopové počítače s extravagantným dizajnom a obrovským výkonom sú zjavne stále v móde. Dokazuje to Acer so svojim desktopom Predator Orion 9000, ktorý je dokonca prispôsobený na prenášanie. Na svoje si ale prídu aj nenároční hráči.


Herné notebooky majú určite svoje výhody, no výkonnému desktopu sa tak skoro nevyrovnajú. Praví hráči preto so sebou na turnaje a LAN párty berú desktopy, akým je napríklad aj nový Acer Predator Orion 9000. Rúčky na vrchu a kolieska na spodku skrine zabezpečujú, že prenášať tento počítač nebude žiaden problém.

ZDROJ | Acer

Podstatné je ale aj to, čo nájdeme vo vnútri skrine. V tomto prípade Acer osadil 18-jadrový procesor Intel Core i9 s 36 vláknami, dve grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1080Ti zapojené v SLI a 128 GB štvor-kanálovej pamäte RAM typu DDR4.

https://youtu.be/5ShUVyD_t2I

Tento hardvér je chladený vodným chladením Ice Tunnel 2.0. Ak by to nestačilo, k dispozícii je priestor na päť ventilátorov. Ak by bolo potrebné niektorý komponent vymeniť, skrinku je možné jednoducho otvoriť bez použitia náradia.

ZDROJ | Acer

Kým z väčšiny zariadení porty miznú, tu o nich určite nebude núdza. Acer Predator Origin 9000 ponúka dva USB 3.1 porty s rýchlosťou 10 Gb/s (1x USB-C, 1x USB-A), osem portov USB 3.1 s rýchlosťou 5 Gb/s (1x USB-C, 7x USB-A), dva porty USB 2.0, dva M.2 sloty a štyri sloty PCIe x16.

ZDROJ | Acer

Acer Predator Origin 9000 sa dostane do predaja vo februári a stáť by mal 1 999 dolárov. Oficiálna cena pre náš trh zatiaľ nebola stanovená, no bude zrejme zrkadliť cenu v dolároch.

Pozrite siSamsung CHG90 QLED – prémiový herný monitor

Pre menej náročných hráčov Acer predstavil 15-palcový notebook Nitro 5, ktorý beží na mobilnom procesore AMD Ryzen a grafickej karte AMD Radeon RX560. Najvyššia konfigurácia ponúkne 512 GB SSD úložisko a 32 GB pamäte RAM.

Po bokoch notebooku nájdeme USB-C port, gigabitový Ethernet, HDMI 2.0 a kombinovaný slúchadlový port. Acer Nitro 5 bude v predaji od apríla a jeho cena začína na 1 099 €.

ZDROJ | Acer

ZdrojAcer,Acer

Komentáre k článku