Acer Pawbo+ – ostaňte v spojení s domácimi miláčikmi

ZDROJ | PawboPawbo+

Acer predstavil na IFA 2016 aj produkty Pawbo, ktorá sa nedávno stala akvizíciou spoločnosti – napr. interaktívnu kameru Pawbo+ s dávkovačom granúl.

https://www.youtube.com/watch?v=l0FYRewE6FM

V tomto roku sa Pawbo stal oficiálnou akvizíciou spoločnosti Acer. Pawbo bola založená v roku 2014 skupinou ľudí s vášňou pre technológie, najmä pre potenciálny internet vecí. Internet vecí sa v ich prípade stal prostriedkom, ako zostať v interakcii s domácimi miláčikmi.

Pawbo
ZDROJ | Pawbo

V rámci berlínskej výstavy IFA 2016, ktorá v týchto dňoch prebieha, sa Acer prezentoval aj s interaktívnou bezdrôtovou 720p HD kamerou, dávkovačom granúl a laserom. Pawbo+ je navrhnutá pre vlastníkov domácich zvierat, napr. malých psov a mačiek, ktorý odchádzajú mimo domácnosť na niekoľko hodín až dní.

Acer Pawbo live streem 5
ZDROJ | Acer

Zariadenie Pawbo+ je možné synchronizovať s vaším mobilným telefónom prostredníctvom bezdrôtového internetového pripojenia. Aplikáciu je možné inštalovať v rámci štandardných operačných systémov Android a iOS.

Pawbo
ZDROJ | Pawbo

Kamera má 130° zorný uhol, reproduktory a mikrofón, pomocou ktorých môžete s vaším domácim zvieraťom komunikovať. Je niekoľko prostriedkov, ako môže byť tento druh komunikácie hravejším, zábavnejším.

Pawbo
ZDROJ | Acer

Z priehradky, do ktorej predtým uložíte granule pre svojich miláčikov, ich môžete počas dňa dávkovať, napr. za odmenu, ktorú môže sprevádzať aj niekoľko druhov zvonení. Súčasťou Pawbo+ je aj laserová návnada, pomocou ktorej sa môžete so svojím zvieraťom hrať a udržať ich v aktivite.

Produkt je navrhnutý v modernom, oválnom tvare a je možné ho umiestniť kdekoľvek v domácnosti. Rozmery produktu sú 112 x 112 x 200 milimetrov a jeho hmotnosť je 455 gramov.

Pawbo
ZDROJ | Pawbo

Pozorovať zvieratá v domácnosti môže až 8 používateľov súbežne. Zariadenie môže byť taktiež synchronizované aj s úložiskom Google Disk a Dropbox. Aplikácia Pawbo+ taktiež dokáže zdieľať fotografie a prenosy prostredníctvom Facebook, Instagram aj Twitter.

Acer Pawbo live streem 7
ZDROJ | Acer

Majitelia Pawbo+ kamery by mohli mať čoskoro k dispozícii aj ďalšie produkty – Pawbo Flash – umelé osvetlenie, ktoré možno umiestniť za zatvorené dvere, Pawbo Munch – dávkovač ľahôdiek, Pawbo Punch – zábavná hra s lapaním.

Pawbo
ZDROJ | Pawbo

Pawbo+ je momentálne v internetovom predpredaji pre zákazníkov v USA, Nemecku, Taliansku, Japonsku a Taiwane v cene 169 dolárov, v prepočte približne 151€.

ZdrojPawbo,Acer

Komentáre k článku