Acer OJO 500 – AR headset ako stvorený na party

Acer si na práve prebiehajúcu výstavu IFA 2018 priniesol celkom nový headset Acer OJO 500 pre zmiešanú realitu, ktorý je ako stvorený na zdieľanie medzi viacerými hráčmi.

https://youtu.be/7PDxDbnbnaE

Acer OJO 500 je v pravom slova zmysle Windows Mixed Reality headset, ktorý je teda priamo podporovaný systémom Windows 10. Celý proces prvotnej inštalácie vďaka tomu trvá zhruba 10 minút. Najväčšou výhodou tohto headsetu je však jeho dizajn, ktorý umožňuje rýchle odpojenie popruhu na hlavu.

ZDROJ | Acer

Pri striedaní hráčov je možné popruh rýchlo vymeniť a vyčistiť, pričom k dispozícii bude tvrdý a mäkký popruh. Mäkký popruh sa môže prať v práčke a naopak tvrdý popruh má poskytovať pevnejšie uchopenie na hlave.

Pozrite siAcer Predator Triton 900 – herné delo s úplne novým displejom

Headset je navyše možné rýchlo vyklopiť, takže v prípade potreby interakcie s okolím si ho používateľ nemusí skladať z hlavy. S tvrdým popruhom je však možné použiť aj zabudované slúchadlá a s mäkkým popruhom môže používateľ používať aj vlastné slúchadlá.

ZDROJ | Acer

Acer OJO 500 okrem toho ponúka nové zvukové potrubie, ktoré vedie zvuk zo zabudovaných reproduktorov priamo do uší používateľa. Pre úplný zážitok z virtuálneho sveta tak používateľ nemusí mať nasadené slúchadlá. O obrazový zážitok sa postarajú 2,89-palcové LCD obrazovky s rozlíšením 2 880 x 1 440 pixelov, 90-Hz obnovovacou frekvenciou a 100-stupňovým zorným poľom.

ZDROJ | Acer

Súčasťou headsetu je aj koliesko a mobilná aplikácia, ktorou si používateľ odmiera a nastaví ideálnu vzdialenosť medzi zrenicou a displejom. Používateľ môže týmto spôsobom dosiahnuť ostrejší a čistejší obraz.

Pozrite siAcer Predator Thronos – absurdný kokpit pre najnáročnejších hráčov

Na vonkajšej strane headsetu je kamera, ktorá sa stará o sledovanie polohy headsetu vzhľadom na jeho okolie. Headset dokáže sledovať pohyb v šiestich smeroch a vďaka pribalenému 4-metrovému káblu (HDMI 2.0 + USB 3.0) umožňuje aj relatívne slobodný pohyb po miestnosti.

Acer OJO 500 bude na európskom trhu v predaji od novembra za 499 €. Za túto cenu dostanete iba headset. K dispozícii však budú aj Bluetooth pohybové ovládače, Windows 10 tlačidlo, touchpad a tlačidlo, ktoré umožňuje interakciu s digitálnymi objektmi v zmiešanej realite.

ZdrojAcer

Komentáre k článku