Acer ConceptD 7 Ezel – mutifunkčný notebook vhodný pre kreatívcov

ZDROJ | Acer

Spoločnosť Acer na výstave CES 2020 predstavila zaujímavý notebook Acer ConceptD 7 Ezel. Ten poteší kompaktnými rozmermi a unikátnym riešením závesnej obrazovky.

Spoločnosti, ktoré vyrábajú notebooky, sa snažia každý rok prísť s niečím originálnym. Príkladom sú dva displeje, modulárne notebooky či displej miesto touchpadu. Najnovšie firma Acer ukázala užitočný notebook, ktorý ponúka modulárnu lištu, na ktorej je pripevnená dotyková obrazovka notebooku.

Pozrite siAcer ConceptD Pro – nové notebooky s grafickými kartami NVIDIA Quadro RTX

 

Nejde ale o nový nápad. Firma už minulý rok ukázala podobný notebook ConceptD 9. Novinka disponuje menším 15,6″ displejom a rotácia umožní až päť rôznych režimov.

Na základe kĺbu v lište môžete tak notebook využiť aj ako dotykovú obrazovku na kreslenie a grafickú úpravu, ktorú bude lišta pevne držať, prípadne lištu sklopíte a dostanete tablet.

V bočnej strane notebooku je zabudované Wacom EMR pero užitočné pre grafikov. Vo vnútri notebooku môžeme nájsť výkonný procesor až do triedy Intel Xeon a najvyššia konfigurácia disponuje grafickou kartou NVIDIA Quadro RTX 5000.

Z ďalších špecifikácií si do notebooku môžete dať 32 GB RAM a 2 TB úložisko. Existujú dve verzie – bežná a verzia Pro, ktorá je vylepšená o spomínaný Xeon procesor. Notebook Acer ConceptD 7 Ezel disponuje dvomi Thunderbolt 3 portmi, HDMI 2.0 portom a portom na SD kartu.

Vďaka plnej podpore Adobe RGB stupnice displej ukazuje bohatú škálu farieb, čo sa taktiež hodí pre grafickú prácu. Svietivosť displeju je 400 nitov.

Obrazovku notebooku Acer ConceptD 7 Ezel tvorí 4K Ultra HD PANTONE displej a o chladenie sa starajú dva ventilátory Aeroblade 4. generácie.

ZDROJ | Acer

Pozrite siAcer zaútočil na kreatívcov novou značkou ConceptD

Okrem tohto notebooku, spoločnosť Acer predstavila aj desktopový počítač ConceptD 700, do ktorého si viete zakúpiť Xeon E procesor. Nvidia Quadro RTX 4000 a 64 GB RAM. Hlavným lákadlom tohto počítaču je jeho dizajn, ktorý je vylepšený dreveným detailom. Plusom počítaču je tiež zabudovaná bezdrôtová nabíjačka.

ZDROJ | Acer

Počítač sa začne v Európe predávať od marca za začiatočnú cenu 1 699 €. Cena za notebook začína na 2 499 € a za verziu Pro zaplatíte minimálne 2 999 €.

ZdrojAcer

Komentáre k článku